Zespół w składzie Vincent Philippe, Freddy Foray i Daisaku Sakai wywalczył pole position z czasem 1:30.409 (Vincent Philippe) i od początku walczył o prowadzenie w wyścigu. Niestety plany na kolejną wygraną pokrzyżowała zawodnikom Suzuki kara Stop-Go nałożona za nie wyłączenie świateł podczas pit stopu. To pozwoliło zespołom MW Motorrad France 99 i Yamaha France GMT 94 wypracować sobie przewagę, którą utrzymali aż do mety.

Reklama
Inne

Po przejechaniu trzystu pięciu okrążeń hiszpańskiego toru, Suzuki minęło linię mety ze stratą jednego okrążenia do dwóch najszybszych zespołów. Trzecie miejsce w drugiej rundzie mistrzostw World Endurance Championship - "The 8 Horas Nocturnas of Albacete" - oznacza, że SERT, z pięćdziesięcioma czterema punktami na swoim koncie, pozostaje liderem klasyfikacji generalnej.

Inne

Następna runda mistrzostw 2011 Qtel FIM Endurance World Championship odbędzie się na legendarnym, japońskim torze Szuka gdzie zawodnicy, trzydziestego pierwszego lipca, wezmą udział w ośmiogodzinnym klasyku, Suzuka 8 Hours.