Były mistrz klasy Superstock i rekordzista okrążeń w klasie Superbike i Supersport w zawodach International North West 200 miał bardzo duże szanse wygrać. To co nie udało się w niedzielę, wspaniale udało się podczas świątecznego, poniedziałkowego biegu.

Reklama

Mniej niż sekunda dzieliła czołową piątkę na linii mety, ale to właśnie Alaistair Seeley i Suzuki GSX-R 600 okazali się najszybsi.

Alastair Seeley, zwycięzca wyścigu w klasie Supersport: "W drugim wyścigu ani razu nie obejrzałem się za siebie i chyba dobrze, bo widząc to, co działo się za moimi plecami i jak blisko byli rywale, mógłbym się tylko wystraszyć. Kontrolowałem swoją tablicę informacyjną, którą pokazywał mi mój zespół i starałem się jechać jak najszybciej. Na początku wyścigu Ben Wilson starał się odjechać, ale byłem na to przygotowany, a kiedy już udało mi się wyjść na prowadzenie, broniłem swoich linii przejazdu i w rezultacie dowiozłem zwycięstwo do mety. W następnej rundzie w Oulton Park będzie szansa zobaczyć jak nasz nowy motocykl sprawuje się na szybkich torach."

Philip Neill, team manager - "Z tej rundy możemy wynieść kilka pozytywnych rzeczy poczynając od Alaistaira i wyniku, jaki dziś osiągnął. Zawodnik ten pokazał swoją wielką klasę i nie po raz pierwszy wyciągnął swój zespół z niezwykle ciężkiej sytuacji. W dzisiejszym wyścigu przechytrzył swoich rywali, a nowa Suzuki GSX-R 600 potwierdziła swoje wielkie możliwości. Seeley lepiej niż rywale dobrał opony i wspaniale kontrolował przebieg wyścigu. Ostatecznie wygrał z piątką rywali, którzy do ostatnich metrów próbowali odebrać mu zwycięstwo."