Karambol rozpoczął się od czołowego zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. Potem kolejne auta wpadały w poślizg i wjeżdżały na siebie. Łącznie zderzyły się 24 pojazdy.

Reklama

- Liczba rannych wzrosła do pięciu - poinformował Krzysztof Zaporowski z biura prasowego dolnośląskiej policji. Dodał też, że kilometr przed karambolem doszło do kolejnego zderzenia z udziałem pięciu aut.

Łącznik między Świdnicą a autostradą A4 jest zablokowany w obu kierunkach.

Trwa akcja ratunkowa. Na miejscu karambolu pracuje 10 zastępów straży pożarnej, policja oraz karetki pogotowia.

W piątek na drogach Dolnego Śląska panują bardzo trudne warunki. Po nocnych opadach jest bardzo ślisko. W miejscu wypadku jest również gęsta mgła.

Prognoza pogody nie nastraja optymistycznie

GDDKiA ostrzega o kiepskich warunkach do jazdy. Z prognozy podanej przez drogowców wynika, że w dzień czeka nas zachmurzenie całkowite i miejscami przejaśnienia. Na Mazurach, Suwalszczyźnie, Podlasiu i Mazowszu miejscami słabe opady śniegu. Na południu kraju gdzieniegdzie słabe opady deszczu lub mżawki. Na pozostałym obszarze Polski, głównie na zachodzie, miejscami słabe opady deszczu, deszczu ze śniegiem lub marznącej mżawki.

Na zachodzie i południu mgły, gdzieniegdzie ograniczające widzialność do 200 m i utrzymujące się przez większą część dnia. Temperatura maksymalna od -1°C na północnym wschodzie, około 1°C w centrum, do 4°C, 5°C na południu. Wiatr południowo-wschodni i wschodni, słaby, na wybrzeżu okresami umiarkowany.