NIK wykrył zimową aferę w GDDKiA. 70 proc. przetargów było ustawionych

Tym razem nie zima, a nalot Najwyższej Izby Kontroli zaskoczył drogowców. Kontrolerzy NIK ustalili, że olsztyński oddział GDDKiA nie przestrzegał zasad uczciwej konkurencji i ustalał warunki udziału w przetargach na zimowe dyżury utrzymania dróg tak, aby ograniczyć krąg wykonawców.

wróć do artykułu
  • ~ZYGA
    (2015-01-04 10:16)
    AZ SMIERDZI KORUPCJA NA ODLEGLOSC NIECH DOBIORA SIE DO DUPY SZWAGROM SIOSTRZENCOM PANA WICE HRABIA PRZEMADRZALY NABRAL NIECH ODPOWIE MAJATKIEM NIECH ZWROCI SZWAGIER Z DROGOWKI LIDZBARK KANCIARZ NASTEPNY
  • ~xxmen
    (2015-01-04 09:12)
    Biorących udział w przekrętach obedrzeć z kasy i do puszki !
  • ~siękiewicz
    (2015-01-03 17:40)
    H.. DUPA KAMIENI KUPA PAŃSTWO POLSKIE ISTNIEJE TYLKO TEORETYCZNIE
  • ~wszystko w normie
    (2015-01-03 15:17)
    Ale odkrycie.Jaja to by były jak by żadnej afery nie wykryli.
  • ~ROMAN
    (2015-01-03 14:54)
    JAJ MOZNA NIE WIERZYC NIK SKORO POTWIERDZA SIE ZARZUTY ON SA TYLKO PAN DYREKTOR B J WYBRONI SIE TAKIE POSIADAJA MAJATKI ZE STARCZY NA WSZYSTO FINAL BEDZIE TAKI POD DYWAN TO RZADY PO I PSL KORUPCJA NA SKALE KRAJOWA OBRAZA WIELKA BO NAGLOSNILI NIK DOSTANIE PO USZACH ZA TE SWIETA KROWY
  • ~zygmunt
    (2015-01-03 11:29)
    nik stwierdza nieprawidlowosci wice dyr twierdzi inaczej dobre niech dobrze go przetrzepia rodzina jest
  • ~KIN
    (2015-01-03 05:41)
    i co z tego wynika a no nic a przecież złodzieje z po dawno powinni kopać węgiel na Syberii
  • ~kwach
    (2015-01-03 05:23)
    ciekawe kiedy NIK wykryje afery w rzadzie sam zlodziej i oszust
  • ~mez
    (2015-01-03 03:09)
    Tam, gdzie PO, tam bieda i korupcja.
  • ~Jaś Fasola
    (2015-01-02 22:54)
    Skoro z przestępstwa, to rozebrać te autostrady.
  • ~Ślązak
    (2015-01-02 22:18)
    Przecież tak parszywy kraj musi w końcu zdechnąć.
    Wtedy dam na mszę!
  • ~qaduq
    (2015-01-02 22:06)
    Nie ma co ukrywać, że łatwo wykrywać. Łatwo też ustawiać przetargi. Znakomicie transparentna, ulubione słowo wytrych znanej specjalistki od sledzia za 3 z groszami, procedura przetargów, gdzie od początku znana jest kwota, jaką przeznacza urząd, wartość i wykonawcy wręcz zmusza do próby szukania szczęścia. Minęło wprawdzie sto lat od upadku carskiej Rosji, ale tam w podobny sposób carat prowadził przetargi. Tyle, że praktyczni ludzie wiedzieli, że wygrywa ten na stole, kto przebił pod stołem. No, ale w naszym europejskim kraju nikomu nawet na myśł takie barbarzyńskie metody nie przyjdą do głowy.
    Rozliczanie tajnego agenta z wypitej z konfidentem kawy, jak podano dziś w jednej audycji, nasuwa tylko zdziwienie, że za kawę ktoś robi za informatora. Ale już za miliardy włożone w system informacji elektronicznej i BIP, nikt nie odpowiada i nie będzie ponosił odpowiedzialności. Uczciwe społeczeństwo uznało widocznie, że dzisiejszą katorgą dla prawdziwego europejskiego polskiego ministra jest unijna brukselka. A my po Nowym Roku mamy epatować się jakimiś 70% ? Najpiękniejsze w tym wszystkim, jest ustawianie przez jasnowidzów warunków do spełnienia zimą. Toż to prawdziwi wizjonerzy. I za to ich karać?
  • ~Przedsiebiorca
    (2015-01-02 21:02)
    ja widze analogię jak to było za SLD.
    Ten sam elektorat wybrał SLD i teraz PO, tak samo kradna Ci sami ludzie sprzeciwiaja sie prawości i praworzadności. Ziobro musi wrócić!
  • ~Louis Bunuel - "Viridiana" (część II)
    (2015-01-02 20:52)
    Schabowy u Kopacz. Kancelaria premiera wykorzystana do komercyjnej sesji "Vivy"

    Jeden z wykonawców sesji fotograficznej Ewy Kopacz chwali się na swoim profilu społecznościowym tym, jak zajadał się w kancelarii premiera... schabowym. Sama kancelaria nie chce ujawnić czy pobrała pieniądze i jakiej wysokości była opłata za wynajęcie instytucji publicznej do reklamy odzieży, prezentowanej w magazynie przez "modelkę", a przy okazji premier Ewę Kopacz.

    Ile kosztowało wynajęcie budynku Kancelarii Premiera do celów komercyjnej sesji fotograficznej? W końcu mowa o ważnej instytucji administracji publicznej, nie studio fotograficznym. "Gazeta Polska Codzienna" zwróciła się tydzień temu z tym pytaniem do przedstawicieli Ewy Kopacz, jednak jej urzędnicy do nie chcą odpowiedzieć na to pytanie.

    Dziś okazuje się, że kancelaria służyła również do jedzenia kotletów. I to nie byle jaka sala KPRM-u. "Schabowy u Pani Premier:)" tak podpisano zdjęcie, na którym widać ludzi, którzy pracowali przy sesji Vivy. Tak się składa, że do posiłku wykorzystano jedno z pomieszczeń kancelarii premiera używanych do ważnych rządowych narad.

    To w tym samym pomieszczeniu w grudniu 2013 r. odbyło się posiedzenie tuzów "polskiej polityki" dotyczące protestów na ukraińskim majdanie. Uczestniczyli w nich oprócz premiera m. in. ówcześni szefowie MSW i MSZ, Bartłomiej Sie-nk-iewicz i Radosław Sik-ors-ki:

    Ponieważ Kopacz nie ma prawa zabierania głosu na temat Ukrainy, więc w tych samych dekoracjach zagrała w nowym filmie mistrza tylko rolę niemej modelki!

    Polecam ten film funkcjonariuszom NIK-u!
  • ~Adela
    (2015-01-02 20:43)
    Ale sensacja !!! Ja o aferze na budowę dróg,mostów i autostrad pisałam już 5-PIĘĆ lat temu.Podobna rzecz ma się teraz w służbie zdrowia,tylko pazerność na pieniądz,niczym w kościele a biednych pacjentów i tak mają w doo-opie !!!
  • ~Zegarek
    (2015-01-02 20:24)
    Jakim trzeba być niedorozwojem , żeby kupić Pendolino, kiedy tak samo szybko jeżdżą nasze 3 x tańsze pociągi ?? Trzeba się nazywać Nowak.
  • ~czesiek
    (2015-01-02 20:12)
    W GDDK i A jest jak w rządzie pod nadzorem BORu , witać się z każdym ale tylko ze znajomymi i za u fany mi gostkami . takie są relia i prawidła dochodowej zabawy ale do czasu zamiany obcji płacącej /rządzącej / w białych rękawiczkach .
  • ~dziadostwo styropianowe od 20 lat 'buduje' Polskę
    (2015-01-02 18:51)
    SKORUMPOWANĄ - SWOIMI BRUDNYMI , LEPKIMI ŁAPAMI!

    Tylu uczciwych Polaków po studiach i bez , młodych i starszych - nie ma pracy.
    Wszędzie swołocz partyjna, jak nie tej partii to innej., obsadza stanowiska swoimi!
    Wszędzie złodziejskie sitwy, przestępcze kolesiostwo i bezczelna korupcja, nachalne napychanie własnych kieszeni i dojenie naszych podatków dla swoich nienażartych mord partyjnych.
    Jak już wpadna mimo wszystko, zaczynają się przewlekłe procesy po gów... śledztwach prokuratur, sprawy się ciągną latami, dowody giną, ślady są zacierane, skorumpowani złodzieje są uniewinniani lub dostają malutkie 'zawiaski"..
    Majątku nikt im nie odbiera, grzywny malutkie wzbudzające salwy śmiechu u skorumpowanych złodziei, którzy ustawili finansowo siebie i swoje rodziny na lata.
  • ~kris
    (2015-01-02 17:42)
    Wszyscy wiedzą że przetargi są ustawiane pod konkretnego wykonawcę a NIK jak zawsze udaje zaskoczonego że coś wykrył.
  • ~Dama Pik
    (2015-01-02 17:08)
    re Zaski2015-01-02 15:17

    do ciekawski
    milo to ci bedzie gdy bedziesz mial lat 64 i
    ---
    a gdzie ty masz tego "ciekawskiego " co mu miło?