Podinspektor Piotr Bieniak z Komendy Głównej Policji powiedział, że kierowcy powinni liczyć się z intensywniejszymi kontrolami drogowymi. Jak zaznaczył policja robi wszystko, aby wyeliminować z dróg osoby prowadzące pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze będą też sprawdzać prędkość pojazdów. Policjanci sprawdzą również, czy podróżujący mają zapięte pasy i czy dzieci są przewożone w odpowiednich fotelikach.

Reklama

Podinspektor Piotr Bieniak zwrócił uwagę, że zbliża się pora powrotów z weekendu, kiedy trzeba liczyć się z utrudnieniami. Policjant apeluje do kierowców o ostrożność i cierpliwość wobec innych użytkowników dróg. Zaznacza, że pod koniec dnia należy spodziewać się znacznego natężenia ruchu.

Dlatego namawia, aby w drogę wyruszyć odpowiednio wcześnie. Podkreśla przy tym, że aby dotrzeć do celu bezpiecznie należy jechać z dozwoloną prędkością i robić postoje. Pod koniec dnia i wieczorem korków należy spodziewać się głównie na drogach wyjazdowych z miejscowości wypoczynkowych i na drogach dojazdowych do dużych miast.