Minister infrastruktury przekonuje na wszelkie sposoby, że rozszerzenie sieci fotoradarów w całej Polsce jest słuszne i przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach. W tym celu pokazuje konkretne liczbowe dane.

Reklama

Najpierw trzeba poprawić jakość dróg i remontować te drogi, żeby mniej ludzi się na nich zabijało - i to już widać w statystykach, że nowe drogi poprawiają bezpieczeństwo. W 2012 roku zginęło blisko 800 osób mniej niż w 2011. 800 osób żyje w kraju dlatego, że wprowadzamy system fotoradarowy i poprawiamy jakość dróg - podkreślał Sławomir Nowak w rozmowie w TVN24. - Premier o tym mówił - dodał.

Zapytany o wypowiedź Donalda Tuska z 2007 roku, kiedy to obecny premier stał jeszcze na czele opozycji i grzmiał z sejmowej mównicy, krytykując rząd Jarosława Kaczyńskiego za stawianie fotoradarów, Nowak odparł:

Premier bardzo wyraźnie mówił - drogi są coraz gorsze, a oni chcą stawiać fotoradary. To był wówczas kandydat na premiera, który w kampanii wyborczej bardzo skutecznie piętnował tego rodzaju politykę. Ówczesny rząd Jarosława Kaczyńskiego chciał zamiast budowania dróg stawiać fotoradary. Myśmy odwrócili logikę i kolejność - 2200 km nowych dróg, 9 tys. dróg lokalnych wyremontowanych w latach 2007-2012.