Jak tłumaczy rzecznik ratusza Paweł Mazurkiewicz wprowadzenie strefy ma usprawnić komunikację w centrum miasta. Jego zdaniem kierowcy będzie łatwiej zaparkować samochód, aby coś załatwić w ratuszu bo nie będą tam parkować auta przez cały dzień.

Reklama

Siedlecka strefa będzie jedną z najmniejszych w kraju. Obejmie zaledwie 60 miejsc postojowych wokół niewielkiego skweru w bezpośrednim sąsiedztwie urzędu miasta. Na dodatek obok tradycyjnych biletów kierowcy będą mogli wykupić również miesięczny abonament. Część z nich obawia się, że takie rozwiązanie zamiast usprawnić dodatkowo skomplikuje i tak już trudną sytuację z miejscami postojowymi w Siedlcach.

Rzecznik magistratu uspokaja. Jest to projekt pilotażowy a w zależności od jego efektów samorząd będzie podejmował decyzję o dalszej rozbudowie strefy.

Wokół skweru zostały już ustawione automaty w których będzie można od nowego roku wykupić bilet postojowy. Za pierwszą godzinę kierowcy zapłacą 2 złote, druga będzie kosztować 2,40 zł, trzecia 2,80 zł a każda następna 2 złote. Abonament miesięczny kosztować będzie 100 złotych.