W ubiegłym tygodniu podczas prac na budowie stacji II linii metra Powiśle budowniczy natrafili na ciek wodny. Stacja została zalana, woda wymyła m.in. grunt pod tunelem Wisłostrady. Ruch w tunelu został zamknięty; kierowcy korzystają z objazdów.

Reklama

Objazd dla samochodów ciężarowych poprowadzono ulicą Czerniakowską, mostem Łazienkowskim, Wałem Miedzeszyńskim, Wybrzeżem Helskim, Jagiellońską do mostu Grota Roweckiego. Cięższe pojazdy, o masie powyżej 10 ton, muszą na ten objazd wjechać wcześniej, bo już z Trasy Siekierkowskiej, zamknięty dla nich jest most Łazienkowski - poinformowano w komunikacie.

Z objazdu mogą także korzystać inne samochody.

Dla pojazdów o masie nieprzekraczającej 5 ton przygotowano także objazd tunelu Wisłostrady w jego pobliżu. W kierunku północnym (w stronę Żoliborza) ruch odbywa się ul. Ludną do Wybrzeża Kościuszkowskiego, wzdłuż Centrum Nauki Kopernik i BUW-u, przed skrzyżowaniem z ul. Karową kierowcy wjeżdżają na jezdnię Wisłostrady. Objazd w kierunku południowym: ul. Karową, Browarną, Topiel, Kruczkowskiego, Ludną - z powrotem na Wisłostradę.