Dziennik Gazeta Prawana logo

Nowak: Nawigacje nie nadążą za rozwojem naszej sieci drogowej

17 maja 2012, 09:41
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
"Nawigacje samochodowe nie nadążą za rozwojem naszej sieci drogowej" - powiedział minister transportu Sławomir Nowak, ogłaszając trasy objazdów, którymi kibice pojadą do miast, gdzie będą odbywać się mecze.

I nic dziwnego, bo drogi będą otwierane na kilka dni przed imprezą albo nawet w jej trakcie. Obwodnice ekspresowe: Wrocławia S5 i Gdańska S7, mają być przejezdne w dniu pierwszych meczów.

To nie oznacza, że będą gotowe - samochody pojadą nieskończonymi drogami, na co zezwala specjalna ustawa, wczoraj podpisana przez prezydenta.

Niewiadomą jest dojazd do Warszawy od zachodu. Spośród pięciu budowanych za 3,6 mld zł odcinków między Strykowem i Konotopą otwarte będą cztery.

- Walka o przejezdność odcinka C autostrady A2 w rejonie Żyrardowa będzie trwała do ostatniego dnia. 20 km może pokrzyżować plany - przyznaje Nowak.

Dlatego powstał łamaniec objazdów. W wąskich gardłach – np. w Sochaczewie – ruchem mają sterować policjanci, a na część dróg nie zostaną wpuszczone tiry.

Na opóźnionych 144 km autostrady A1 z Torunia do Strykowa i 223 km z Tarnowa na Ukrainę prace zakończą się dopiero pod koniec roku (w optymistycznym scenariuszu). Podczas Euro 2012 GDDKiA proponuje kierowcom korzystać z krajowych jedynki i czwórki – pełnych wąskich gardeł i remontów.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło Dziennik Gazeta Prawna
Zapisz się na newsletter
Zmiany w przepisach dla kierowców, najświeższe informacje ze świata motoryzacji, premiery, testy najnowszych modeli aut, porady. Od kiedy zakaz samochodów spalinowych? Czy pieszy ma zawsze pierwszeństwo? Gdzie zainstalują nowe fotoradary i kamery odcinkowego pomiaru prędkości? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w newsletterze Auto.dziennik.pl.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj