Maj 2012 - taki był planowany termin oddania odcinka autostrady A2 z Warszawy do Łodzi. Dziś już wiadomo, że droga będzie przejezdna najwcześniej jesienią. Ale to nie przeszkodziło w przyznaniu premii pracownikom Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, i to właśnie tym zaangażowanym w budowę A2.

Reklama

Dziennik.pl ustalił jak wysokie kwoty i za co dostali urzędnicy GDDKiA.

Nagrody uznaniowe są przyznawane tylko tym pracownikom, którzy w sposób szczególny poświęcają swój prywatny czas na prace przy kontraktach. Nagrody zostały przyznane sześciu pracownikom nadzorującym budowę A2 - wśród nich jest koordynator kontraktów A2 i kierownik projektów. Do podziału przeznaczono 64 tys. zł brutto dla wszystkich za ostatnie 5 miesięcy pracy. Nagrody są w wysokości od 7 do 15 tys. zł - powiedziała portalowi dziennik.pl Urszula Nelken, rzeczniczka GDDKiA.

Na mniej niż miesiąc przed rozpoczęciem Euro 2012 wiadomo już, że kierowcy podróżujący między Warszawą a Łodzią, jeśli wybiorą autostradę A2, będą musieli skorzystać z objazdów. Odcinek od węzła Konotopa do węzła Stryków nie zostanie bowiem ukończony na czas.