Inne / Tim BishopFord
Reklama

W serwisie Infooko.pl czytamy… "Przesyłam foto prosto z salonu samochodowego we Frankfurcie. Jestem pracownikiem technicznym stoiska Forda. To auta które udało się mi ustrzelić przed lub po odsłonięciu. Pierwsze foto to najnowszy ford c-max, będzie też sprzedawany jako ford grand c-max (7-osobowy - to ten srebrny z odsuwanymi do tyłu drzwiami). Rajdówkę Hirvonena znacie wszyscy . A ten przydymiony focus to samochód na baterie - pierwszy Ford ładowany z gniazdka elektrycznego - strasznie byli nim podnieceni :)" - napisał internauta Tim.p

Inne / Tim BishopFord

Zwykły c-max to po prostu c-max - pomieści 5 osób. Jednak spece z Forda doszli do wniosku, że warto mieć model 7-osobowy. Jak pomyśleli tak zrobili - dodali 15 cm i powstał grand c-max. To wystarczyło, by wstawić do kabiny o dwa siedzenia więcej - proste i skuteczne.

>>>Długość jednak ma znaczenie!

Przypominamy, że napędem będzie m.in. kompletnie nowy silnik z rodziny ecoboost - czterocylindrowy motor 1,6 l. Jednostki z tej serii mają spalać o 15 proc. mniej paliwa niż klasyczne silniki o podobnej mocy - to dzięki turbodoładowaniu i bezpośredniemu wtryskowi benzyny.

Dodatkowo samochód poprowadzi za rękę przy parkowaniu (częściowo automatyczny układ ułatwiający parkowanie wzdłuż krawężnika) a specjalny system wyeliminuje niebezpieczna martwą strefę z lustra - najpewniej radar będzie monitorował co dzieje się za autem i obok niego.

Kiedy? C-max i grand c-max trafią do sprzedaży pod koniec 2010 roku.Inne / Tim BishopFord

Wreszcie ford focus BEV (Battery Electric Vehicle) - wygląda jak najzwyklejszy w świecie focus, jednak to co kryje się pod spodem pochodzi z zupełnie innej bajki. Samochód czerpie energię z akumulatorów litowo-jonowych magazynujących energię 23 kWh, zaś źródłem napędu jest elektryczny silnik trakcyjny z magnesami stałymi o mocy 100 kW.

Focus BEV dysponuje zasięgiem do 120 km i prędkością maksymalną do 136 km/h. Ładowanie akumulatorów zajmie około 6-8 godzin, przy czym wystarczy podłączenie do gniazdka zwykłej sieci 230 V. Ujawniony we Frankfurcie focus BEV jest pierwszym z piętnastki aut, które mają trafić do testów na początek w Wielkiej Brytanii (od 2010 roku). Ludzie z Forda myślą też o podobnych próbach w Europie.Reklama

p