Na pierwszy ogień wzięliśmy świeżutką hondę accord. Japońska marka ujawniła jednocześnie sedana i tourera, czyli kombi. Ten ostatni poszedł w kierunku wyglądu - możliwości
transportowe będą mniejsze niż w poprzedniku. Nowy silnik wysokoprężny 2.2 ma teraz 150 KM. Benzyniaki są dwa: 2.0/156 i 2.4/200 KM.
Jest też rewelacyjna wiadomość dla Polski. Goodyear zamierza zainwestować ponad 200 milionów dolarów (ok. 470 milionów złotych) w fabrykę opon w Dębicy. Dzięki temu tamtejsza produkcja
ogumienia do ciężarówek wzrośnie z 1700 do 5000 tysięcy sztuk dziennie.
Krótko mówiąc, polski zakład potroi swoje możliwości. "Za sprawą dodatkowych mocy produkcyjnych, fabryka w Dębicy stałaby się naszym największym dostawcą opon na
świecie" - powiedział dziennikowi.pl Michael Rzonzef, prezes Goodyeara na Europę Środkowo-Wschodnią, Bliski Wschód i Afrykę. Nowa inwestycja stworzyłaby nawet 400 nowych miejsc
pracy.
Na finał coś ekskluzywnego - volvo XC60. Samochód seryjnie wyposażony w systemy bezpieczeństwa, które mają zapobiec kraksom. Dość gadania, oglądajcie uważnie...
Dziennikarz. W branży od czasów, kiedy w poszukiwaniu auta jechało się w niedzielę na giełdę samochodową, a radio z odtwarzaczem kasetowym było luksusem na równi z klimatyzacją. Dziś lubi auta elektryczne, ale ciągle szanuje silnik Diesla – nie tylko w czołgu. Testuje motoryzacyjne nowości i donosi o gorących premierach z prezentacji. Poza motoryzacją śledzi przepisy ruchu drogowego oraz wszystko, co związane z bezpieczeństwem. Uważa, że w pracy liczy się efekt i dopracowanie tematu.