Produkcyjny sportowiec RR wykorzystuje pomysły z prototypowego 101EX, który debiutował na show w Genewie (2005 r.). Dwudrzwiowa karoseria stoi na zmodyfikowanej platformie phantoma. Nowy samochód jest ciut krótszy od sedana, ale równie monumentalny i wypchany luksusem przez wielkie, tłuste "L".

Reklama

Mimo ucięcia centymetrów kolos i tak ma prawie 6 metrów długości. Wnętrze wypełnią królewskie siedzenia dla czterech osób. Wyposażenie? Wszystko co najlepsze od RR - unikalny zapach skóry i otwarta lista ekstrawaganckich życzeń, którą producent spełni za "drobną" dopłatą…

Do środka wsiada się przez drzwi otwierane pod wiatr - jak kiedyś w syrenie. Nad głową gwieździsty dach - to efekt skrzącego roju diod LED. Bagażnik zmieści 395 litrów - kije golfowe można wrzucić przez sprytnie dzieloną klapę.

Napęd to sprawdzone w limuzynie 453 KM i 720 Nm z 12-cylindrowego monstrum 6.75 l. Jednak pod podłogę włoży przebudowany, usportowiony układ jezdny. Inżynierowie przyznają, że dopiero z takim podwoziem będzie można pokazać, co potrafi tak potężny motor.

Nowe coupe RR zadebiutuje podczas marcowego salonu w Genewie. Produkcja wystartuje jeszcze tego lata. Samochód dołączy do aktualnego phantoma limuzyny i wersji cabrio. Cena? Pomiędzy jednym a drugim. Człowiek półdolarówka już powinien powiesić jego plakat nad łóżkiem…

Zobacz galerię ...