Różnice na mecie były minimalne. Drugie miejsce zajął Fin Mikko Hirvonen (Ford Fiesta RS) ze stratą 2,4 s, a trzecie Francuz Sebastien Ogier (Citroen DS3 WRC) - strata 7,3 s. Loeb triumfował w Argentynie po raz szósty. Wcześniej wygrywał w latach 2005-2009 oraz w 2011 roku.

Przed ostatnim odcinkiem specjalnym o długości 3,9 km w rajdzie prowadził Ogier mając nad Loebem 3,3 s przewagi. Lider miał jednak uszkodzony w samochodzie układ wspomagania i przez to nie mógł pojechać maksymalnie szybko.

Loeb uzyskał trzeci czas, wygrał Norweg Petter Solberg (Citroen DS3 WRC), ale Ogier miał tylko dziewiąty rezultat, o ponad 10 sekund gorszy od mistrza świata i spadł w klasyfikacji generalnej na trzecie miejsce.

"To jest niesamowite zwycięstwo. W piątek, gdy dostałem minutę kary, sądziłem, że nie mamy już szans. Ostro walczyłem z rywalami, którzy także mieli kłopoty. Teraz czuję się niesamowicie" - powiedział na mecie zadowolony Loeb.

Michał Kościuszko (Mitsubishi Lancer), który przed ostatnim dniem rajdu był drugi w klasyfikacji PWRC i dziesiąty w generalnej, na pierwszym niedzielnym odcinku specjalnym, najdłuższym w tegorocznych mistrzostwach świata, Ascochinga - Agua de Oro - 48,2 km, miał awarię techniczną - uszkodzenie drążka kierowniczego i stracił ponad 20 minut.

Polska załoga zajęła ostatecznie 10. miejsce w PWRC (Production Car World Rally Championship), a w klasyfikacji generalnej uplasowała się na 20. pozycji.

"Mieliśmy zwyczajnie pecha. Zniszczeniu uległ drążek kierowniczy, musieliśmy się zatrzymać na trasie i go wymienić w ogromnym kurzu i przy przejeżdżających rajdówkach. Walczyliśmy z czasem, aby chociaż dojechać do mety. To spore rozczarowanie, gdyby nie awarie samochodu, była spora szansa na miejsce na podium w PWRC, nawet na pierwsze. Teraz mogę tylko optymistycznie patrzeć na dobre tempo jazdy i dynamikę, możemy wygrywać kolejne rajdy" - przyznał na mecie Kościuszko.