Trzykrotny mistrz Polski w latach 2007-2009, zwycięzca tegorocznego Rajdu Monte Carlo zapowiedział, że wystartuje w Jeleniej Górze i chce ponownie walczyć o tytuł.

Reklama

Po dwóch rundach liderem klasyfikacji mistrzostw kraju jest broniący tytułu Kajetan Kajetanowicz (Subaru Impreza). Bouffier, który wygrał drugą rundę - kwietniowy Rajd Świdnicki, zajmuje piąte miejsce ze stratą prawie 20 punktów do lidera.

26. Rajd Karkonoski rozpocznie się w piątek wieczorem od prezentacji załóg na Placu Piastowskim w Jeleniej Górze. W sobotę i niedzielę kierowcy będą mieli do pokonania 12 odcinków specjalnych o łącznej długości 151,3 km. Pierwsza załoga powinna zameldować się na mecie w niedzielę o godz. 15.33.

Bouffier wygrał dwie ostatnie edycje imprezy - w 2008 i 2009 roku. Na liście triumfatorów są także Leszek Kuzaj (2002) i Tomasz Kuchar, który 10 lat temu odniósł w Jeleniej Górze swoje pierwsze zwycięstwo w rajdowych, samochodowych mistrzostwach Polski. Wcześniej trzykrotnie wygrywał Rajd Karkonoski tragicznie zmarły Janusz Kulig (13 lutego 2004 roku zginął na strzeżonym przejeździe kolejowym w Rzezawie koło Bochni).

W tym roku impreza będzie po raz czwarty rundą Pucharu Łużyc. Start awizuje siedmiokrotny mistrz Niemiec Matthias Kahle, który jako jedyny pojedzie samochodem WRC - Skodą Octavią.