Mazda wzywa do serwisów niektóre egzemplarze mazdy3 i mazdy3 MPS poprzedniej generacji z powodu możliwości wystąpienia problemów z wycieraczkami przedniej szyby. Prewencyjna akcja serwisowa obejmuje w Europie 91 588 samochodów, które zostały wyprodukowane w okresie od 7 stycznia 2008 r. do 22 grudnia 2008 r.

Reklama

Pierwsze informacje o usterce przedniej wycieraczki w modelu mazdy3 w USA, które dotarły do siedziby firmy w Hiroszimie, mówiły o warstwie tlenku na złączu przewodu masowego w silniku wycieraczki, która powodowała przerwanie połączenia. Odkryto, że przyłącze masy mogło zostać uszkodzone podczas montażu silnika wycieraczki - już dokonano niezbędnych zmian w linii produkcyjnej części.

Inne

Producent zapewnia, że jak dotąd pojawiło się bardzo niewiele podobnych zgłoszeń. Europejscy właściciele samochodów objętych akcją zostaną poinformowani pisemnie w połowie lipca i poproszeni o zgłoszenie się do autoryzowanego dilera. Naprawa usterki jest bezpłatna i polega na zamontowaniu przewodu masowego w silniku przedniej wycieraczki we wszystkich pojazdach, których dotyczy wezwanie.

Inne

Zaś na czarną listę UOKiK trafiła Skoda...Przedstawiciele czeskiego producenta w Polsce powiadomili Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w samochodach Skoda, model roomster i octavia II, istnieje prawdopodobieństwo, że śruba mocująca przegub kolumny kierowniczej nie jest właściwie dokręcona. Usterka dotyczy samochodów aut wyprodukowanych w Czechach.

Inne

Skoda Auto Polska S.A powiadomi wszystkie autoryzowane serwisy marki o rozpoczęciu akcji serwisowej. Wszyscy klienci, którzy zakupili pojazdy objęte kampanią producenta zostaną powiadomieni listem poleconym o konieczności sprawdzenia samochodu w autoryzowanym serwisie. W przypadku stwierdzenia wady (niewłaściwy moment dokręcenia śruby) zostanie ona bezpłatnie usunięta.

>>>Zobacz listę aut objętych kampanią serwisową

Inne / marc mcclean

Volvo także jest na liście UOKiK…Reklama

Przedsiębiorca Volvo Auto Polska Spółka z o.o. powiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niektóre samochody modele XC90 mogą nie być bezpieczne dla użytkowników.

Przedsiębiorca zgłosił, że w niektórych samochodach marki Volvo XC90 może wystąpić wyciek z przekładni kierowniczej. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że wyciek będzie stopniowo narastał, co z kolei spowoduje powolne ubywanie oleju ze wspomagania układu kierowniczego, powodując jego coraz głośniejszą pracę i stopniowe osłabienie efektu wspomagania kierownicy.

Może również dojść do nagłego wypływu oleju i utraty wspomagania kierownicy. Ponieważ taka sytuacja może wystąpić nagle i bez odpowiedniego ostrzeżenia kierowcy, usterka ta stwarza potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa jazdy.

Volvo informuje, że nie posiada żadnych informacji na temat jakichkolwiek zaistniałych wypadków, będących skutkiem ww. usterki. Na rynku polskim kampanią objętych jest 190 samochodów.

>>>Zobacz listę aut wzywanych do kontroli

Inne / Bruce Benedict

Wszyscy klienci, który zakupili samochody objęte akcją naprawczą są powiadamiani przez autoryzowane serwisy indywidualnymi listami i wzywani w celu sprawdzenia czy w danym samochodzie występuje ww. usterka.