Firma BYD jest producentem samochodów zarówno z napędem tradycyjnym, hybrydowym jak i elektrycznym. BYD posiada w swojej ofercie samochody różnych klas, począwszy od małych miejskich aut, aż po duże limuzyny i SUV-y.

Koncern BYD produkuje i sprzedaje na chińskim rynku samochody o napędzie alternatywnym. Mało kto wie, że BYD jest jednym z największych, światowych, dostawców zaawansowanych technologicznie baterii do różnego rodzaju urządzeń elektronicznych, począwszy od telefonów komórkowych poprzez różnego rodzaju osobiste, także przenośne komputery, aż do wielkich baterii przemysłowych.

Współwłaścicielem BYD jest m.in. Warren Buffett.

W Polsce od 1 maja 2011 prezesem, firmy Automotive Europe Corporation Sp. z o.o. importera marki BYD został Dariusz Wysocki. Firma AEC jeszcze w tym roku planuje sprowadzić dwa elektryczne modele E6 do Polski w celu przeprowadzenia testów pojazdów na polskich drogach. Samochody będą służyły wyłącznie do testów importera.

Jak się dowiadujemy model E6 będzie w pierwszej kolejności kierowany do klientów instytucjonalnych, takich jak chociażby urzędy samorządowe, czy korporacje taksówkarskie. Model BYD E6 będzie mógł trafić do sprzedaży w Polsce po wcześniejszym uzyskaniu europejskiej homologacji. Według zapewnień BYD ma to nastąpić do końca pierwszej połowy 2012 roku. Wtedy też zostanie podana cena auta.

Model E6 ma maksymalny zasięg 300 km na jednym ładowaniu.