"Nadal nie jestem pewny, jakie będzie zaangażowanie Forda w rajdowe mistrzostwa świata w przyszłym roku. Po świecie krążą różne informacje... Ja zawsze dobrze czułem się w tym teamie, jeżeli otrzymam propozycję dalszych w nim startów, to ją oczywiście przyjmę" - powiedział Hirvonen w wywiadzie dla tygodnika Motorsport News udzielonym przed Rajdem Australii, 10. rundą mistrzostw świata (8-11 września).

Reklama

Na razie pewni startów w sezonie 2012 są kierowcy teamu Citroen Francuzi Sebastien Loeb i Sebastien Ogier, aktualnie liderzy klasyfikacji generalnej. Obaj podpisali już dwuletnie kontrakty.

Po dziewięciu rundach mistrzostw świata Hirvonen jest trzeci z dorobkiem 156 pkt, a Latvala czwarty - 96 pkt. Prowadzi Loeb - 192 pkt przed Ogierem - 167 pkt.

W sezonie 2011 w rajdowych mistrzostwach świata startują trzy zespoły fabryczne - Citroen, Ford i Mini. Za dwa lata na trasach pojawi się Volkswagen Polo WRC, który już przechodzi testy. Niemiecki zespół będzie szukał dwóch doświadczonych kierowców. Według nieoficjalnych informacji propozycję zmiany teamu otrzymał Loeb, ale ją odrzucił.