W sezonie 2011 Ogier zajął w Mistrzostwach Świata trzecie miejsce. W 2012 roku Francuz zajmie się pracami rozwojowymi nad modelem Polo R WRC, którym od 2013 roku będzie jeździł w mistrzostwach świata.

Reklama

"Koncern Volkswagena jest aktualnie numerem jeden w Europie, a wkrótce także na świecie. Naszym celem jest zdobycie tytułu mistrza świata. Cieszę się, iż od początku uczestniczę w tym projekcie" - powiedział Ogier po podpisaniu kontraktu.

Inne / Bildagentur Krling

W negocjacje włączony był także legendarny już kierowca rajdowy Carlos Sainz, który jako kompetentny doradca zespołu Volkswagena w znacznym stopniu przyczynił się do realizacji projektu WRC 2013. "Według mnie Sébastien Ogier jest jednym z trzech najlepszych kierowców na świecie" - pochwalił Francuza dwukrotny rajdowym mistrz świata (1990, 1992) i zwycięzca Rajdu Dakar 2010.Ogier, mistrz świata juniorów z 2008 roku i brązowy medalista MŚ 2011 uznawany jest przez specjalistów za przyszłego mistrza świata.

W ubiegłym sezonie wygrał pięć rajdów, czyli dokładnie tyle samo, co aktualny mistrz Sébastien Loeb. Sébastien Ogier stanął po raz pierwszy na najwyższym stopniu podium w 2010 roku w Portugalii. Dotychczas wygrał łącznie siedem rajdów zaliczanych do MŚ.

Inne

Po raz pierwszy Ogier wystąpi jako kierowca fabryczny Volkswagena w Race of Champions w Düsseldorfie w dniach 3-4 grudnia. Jego rywalem będzie tam między innymi Sebastian Vettel z Formuły 1.