Np. BZ WBK Leasing do finansowania dodaje kartę paliwową w promocyjnej cenie 1,22 zł, a od 6 grudnia przyznaje dodatkowo 300 zł na paliwo wszystkim klientom, którzy podpiszą umowę na tego typu auto.

"Chcemy, żeby jak najwięcej przedsiębiorców wykorzystało szansę na tańsze o VAT zakupy, tym bardziej, że korzystne warunki prędzej czy później się skończą. Przedsiębiorcy wciąż mogą odliczyć cały VAT – wystarczy umowa leasingu na samochód spełniający prawo do pełnego odliczenia VATu podpisana przed końcem 2010 r. oraz jej zarejestrowanie przez klienta we właściwym urzędzie skarbowym do końca stycznia 2011" – mówi Mariusz Włodarczyk, członek zarządu BZ WBK Leasing.

Choć wszystko wskazuje na to, że ograniczenia w odliczaniu pełnego VAT od zakupu i leasingu „aut z kratką” oraz paliwa do nich zostaną wprowadzone od 1 stycznia 2011 r., to, czy stanie się to prędzej czy później nie jest ostatecznie przesądzone. W ostatnich dniach wielu prawników wyraża opinie, iż nowe regulację są niezgodne z prawem i mogą jeszcze wrócić na wokandę Trybunału UE.

Bez względu na zamieszanie w regulacjach, o zakup warto się postarać jak najszybciej z bardzo prozaicznego powodu.

"Aut zaczyna brakować u dealerów, a czas oczekiwania na najpopularniejsze modele, takie jak Skoda Fabia czy Ford Mondeo z dnia na dzień się wydłuża" – mówi Tomasz Gęsicki, odpowiedzialny za segment pojazdów w BZ WBK Leasing.

Promocja na karty paliwowe dla aut "z kratką" trwa do końca roku. Dodatkowo przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na dowolny samochód o masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, a więc nie tylko auto "z kratką", ale też np. dostawczy osobowy, będą mogli skorzystać z promocyjnej ceny na kartę paliwową do 31.03.2011 roku.