Zadzwoni, ale pod warunkiem, że będziesz kierowcą skody… Oto Skoda Auto Polska oraz firma Keratronik podpisały umowę dotyczącą wyposażania samochodów tej czeskiej marki w systemy ratunkowe i antykradzieżowe o nazwie "Inteligentny System Ratunkowy ISR2".

Jak działa to urządzenie? Otóż system ten, używając grawitacyjnych czujników przyspieszenia oraz systemu GPS, pozwala na stały nadzór nad sposobem przemieszczania się pojazdu.

W przypadku stwierdzenia wypadku lub groźnej kolizji, rozpoczyna się procedura powiadamiania centrum monitorowania ISR2. W sytuacji, gdy potrzebna jest pomoc, na miejsce zdarzenia wysyłane są najbliższe jednostki ratunkowe (pogotowie ratunkowe, straż pożarna). Pomoc można również wezwać za pomocą przycisku ISR na konsoli użytkownika.


Ponadto, system pełni funkcję antykradzieżową. Próba holowania, włączenie się fabrycznego alarmu lub odłączenie głównego zasilania - informacje te są natychmiast przekazywane do CM (Centrum Monitoringu), które uruchamia procedurę antykradzieżową i powiadamia Policję.

ISR może również służyć właścicielowi do kontroli jego pojazdu lub pojazdów, co pozwala na ich optymalne wykorzystanie, a także na efektywne planowanie i kontrolę przebytych tras. Zebrane parametry dostępne są zarówno w czasie rzeczywistym, jak i w postaci raportów historycznych. Hmm jakby nie patrzeć żona może w ten sposób kontrolować poczynania swojego lubego i… odwrotnie.

Za pomocą konsoli urządzenia, użytkownik może dowiedzieć się również o najbliższych punktach użyteczności publicznej.