Nowy team to partnerstwo z firmą Red Bull i powiązaną z nią drużyną prywatną BRR. Obie załogi nowej drużyny, Juho Hänninen i Mikko Markkula z Finlandii oraz Hermann Gassner jr. i Katharina Wüstenhagen z Niemiec, pojawią się już podczas rajdów S-WRC w 2011 roku. S-WRC to nowa, specjalna kategoria Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC) dla kierowców prowadzących pojazdy klasy Super 2000.

Reklama

Powołanie teamu Red Bull Skoda to efekt wspólnych wysiłków drużyny fabrycznej Skoda Motorsport, drużyny prywatnej Baumschlager Rally Racing (BRR) oraz firmy Red Bull.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy przyczyniać się do dalszego rozwoju projektu Fabia Super 2000, wspólnie z Red Bullem i BRR. Red Bull to jeden z najprężniej działających partnerów na arenie sportowej. Drużyna prowadzona przez dziewięciokrotnego Rajdowego Mistrza Austrii to dodatkowa gwarancja najwyższego profesjonalizmu w naszej przyszłej współpracy." - powiedział Michal Hrabánek, szef Skoda Motorsport.

Raimund Baumschlager, dyrektor zarządzający BRR, ma wieloletnie doświadczenie w rajdach. Jest jedną z ikon austriackich sportów motorowych. Pod jego wodzą, drużyna Red Bull Rally przez ponad dwa lata jeździła Fabią Super 2000 w zawodach o randze międzynarodowej, odnosząc liczne sukcesy, m.in. zwycięstwa podczas sezonu 2010/2011 z Patrikiem Sandell’em za kierownicą.

Juho Hänninen, który będzie nowym zawodnikiem teamu Red Bull Skoda, także ma miłe wspomnienia związane z drużyną Baumschlagera - prowadząc jego Fabię Super 2000, bezapelacyjnie wygrał ubiegłoroczny Finish Rally w kategorii S-WRC.