Miesięcznik uhonorował śląskie firmy najlepsze pod względem społecznej odpowiedzialności biznesu. Liderem tego rankingu został Fiat Auto Poland.

Reklama

"Fiat Auto Poland - największe przedsiębiorstwo na Śląsku - aktywnie uczestniczy w lokalnym życiu społecznym i wspiera liczne inicjatywy kulturalne i sportowe w swoim regionie. Priorytetami Fiat Auto Poland w działalności społecznej na rzecz pracowników firmy jest dbałość m. in. o ich wszechstronny rozwój, ochrona i promocja zdrowia, szeroka oferta rekreacyjna, organizacja kolonii letnich, zielonych szkół i imprez choinkowych dla dzieci, jak również nagrody pieniężne dla dzieci pracowników wyróżniających się w nauce." - powiedział Bogusław Cieślar, dyrektor biura prasowego Fiat Auto Poland.

Cieślar zaznaczył, że firmę Fiat Auto Poland łączy wieloletnia współpraca z największymi polskimi uczelniami technicznymi: Politechniką Warszawską, Politechniką Śląską, Akademią Techniczno Humanistyczną w Bielsku-Białej, w tym fundowanie nagród dla absolwentów i doktorantów za najlepsze prace dyplomowe.

Rzecznik, przypomniał też, że Fiat Auto Poland wspiera liczne wydarzenia kulturalne np. Festiwal Kompozytów Polskich w Bielsku-Białej, Śląska Jesień Gitarowa w Tychach i działalność sportową w tym Tour de Pologne, Klub BKS ALUPROF Bielsko-Biała, drużynę hokejową GKS Tychy. Za tę działalność firma wielokrotnie została uhonorowana tytułem "Dobrodzieja Kultury" i "Dobrodzieja Sportu", nadanymi przez prezydenta Bielska-Białej.