Zaczęło się! 8 nowych oznakowanych radiowozów już niedługo pojawi się na podlaskich drogach. Alfy Romeo 159 wyposażone są w nowej generacji wideorejestratory umożliwiające pomiar pojazdów zbliżających się lub oddalających podczas, gdy radiowóz stoi.

>>>Zobacz policyjne Alfy Romeo na filmie

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku wzięli udział w szkoleniu z zakresu obsługi oraz eksploatacji radiowozów wyposażonych w nowej generacji wideorejestrator. Urządzenie, oprócz standardowego nagrywania filmów podczas jazdy, ma możliwość pomiaru prędkości pojazdów zbliżających się i oddalających podczas postoju. Pozwala na to specjalna głowica radarowa połączona z wideorejestratorem.


Przeszkoleni z obsługi nowego narzędzia do walki z drogowymi piratami mundurowi swoją wiedzą podzielą się z innymi policjantami z drogówki. Jeszcze w tym roku będzie ona niezbędna, bo do podlaskiej policji trafi niebawem osiem nowych oznakowanych radiowozów.

Zakupione przez Komendę Główną Policji Alfy Romeo 159 mają benzynowy turbodoładowany silnik o pojemności 1.8 litra i mocy 200 KM. Aby rozpędzić auto do 100 km/h motor potrzebuje nieco ponad 7 sekund. Natomiast prędkość maksymalna samochodu to 235 km/h.

W całym kraju pojawi się 120 tego typu radiowozów.