Jego debiut w barwach Skody będzie miał miejsce 4-5 grudnia, podczas otwierającej rundy w Val Thorens. Kanadyjczyk będzie dzielił Skodę Fabię Ice oznaczoną numerem 3 z Olivierem Panis’em. 

Villeneuve weźmie udział w co najmniej czterech imprezach: najbliższej Val Thorens, Alpe d’Huez (17-18 grudnia), w Saint Dié des Vosges (23 stycznia 2011) i Super Besse (29 stycznia). Jego udział w Superfinale na Stade de France (5 marca 2011) zależy od tego, czy termin nie będzie kolidował z innymi sportowymi zobowiązaniami kierowcy, zwłaszcza wobec NASCAR (National Association for Stock Car Auto Racing).

"Jestem naprawdę zachwycony perspektywą dołączenia do drużyny Skody i Oliviera Panis’a, z którym jeździłem w F1 w 2001 i 2002 roku. To była jedna z głównych kwestii, które brałem pod uwagę przy podejmowaniu decyzji. Później wystarczyło kilka telefonicznych rozmów z Cédric’kiem Journel’em, dyrektorem marketingu Skoda France, by dać pozytywną odpowiedź na otrzymaną propozycję." – powiedział Jacques Villeneuve. 

Villeneuve urodził się w 1971 roku w Kanadzie. Do jego najważniejszych sportowych sukcesów należą : Mistrzostwo Świata F1 w 1997 roku (łącznie wziął udział w 164 grand prix Formuły Pierwszej, z czego 11 zakończyło się zwycięstwem, w 13 startował z pole position i 23 razy stawał na podium). Ponadto, zdobył Mistrzostwo CART i zwyciężył w Indy 500 w 1995 roku oraz zajął drugie miejsce w 24-godzinnym wyścigu Le Mans.