Znany polski kolarz szosowy - Sylwester Szmyd został jednym z pierwszych użytkowników nowego Volvo V60. Na swoim koncie ma starty w międzynarodowych wyścigach, a tym m.in. w Tour de France, czy Giro d’Italia.

Reklama

"Dużo podróżuję po Europie, dlatego od auta przede wszystkim oczekuję komfortu i bezpieczeństwa. Ergonomiczne wnętrze Volvo i zaawansowane systemy bezpieczeństwa zwróciły moją uwagę. Nowe V60 to kombi, z dobrą mocą silnika, które zmieści np. mój rower, a do tego wygląda naprawdę sportowo i dynamicznie." - powiedział Sylwester Szmyd podczas oficjalnego wręczenia kluczyków do nowego Volvo V60.

Inne

"Cieszymy się, że Sylwester Szmyd wybrał Volvo V60 i zdecydował się na współpracę z salonem Wadowscy w Krakowie. Mamy nadzieję, że nowe V60 spełni oczekiwania i sprawdzi się w nietypowych sytuacjach, z jakimi tej klasy sportowiec ma do czynienia na co dzień." - dodał Mariusz Nycz z Volvo Auto Polska.

Volvo V60 to samochód wyposażony w wiele systemów dbających o bezpieczeństwo kierowcy, pasażerów i pieszych. O tych ostatnich dba system Pedestrian Detection, który w momencie wtargnięcia pieszego na jezdnie wyhamuje automatycznie samochód. Układ działa do 35 km/h i włącza się w momencie gdy kierowca nie zareaguje, a ryzyko kolizji jest nieuniknione.