Trzeci raz z rzędu, Lancia byłą głównym sponsorem Międzynarodowego Szczytu Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla. Po Paryżu (2008) i Berlinie (2009 r. z okazji dwudziestolecia obalenia Muru Berlińskiego), tegoroczna, jedenasta edycja odbyła się w dniach 12-14 listopada w Hiroszimie, upamiętniając w ten sposób 65-lecie zrzucenia na Japonię dwóch bomb atomowych.

>>>Lech Wałęsa i jego nowy wózek

Laureaci Pokojowej Nagrody Nobla dyskutowali o kwestii rozbrojenia nuklearnego, jak i samej broni nuklearnej. Udział w spotkaniu wzięło wiele wybitnych osobistości zasłużonych w tematyce rozbrojenia nuklearnego. Wśród nich obecni byli Dalai Lama, prezydent RPA Frederik Willem De Klerk, były dyrektor generalny Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (IAEA) Muhammad El-Baradei, a także irańska prawniczka Szirin Ebadi oraz Jody Williams z USA, która uczestniczyła w założeniu Międzynarodowej Kampanii na rzecz Zakazu Min Przeciwpiechotnych (ICBL).

Swój udział odwołali Lech Wałęsa, Michaił Gorbaczow oraz zeszłoroczny laureat Pokojowej Nagrody Nobla - Barack Obama. Mimo to włoski koncern motoryzacyjny już kolejny raz wyprodukował reklamówkę z Wałęsą wysiadającym z luksusowej delty. Oto najnowszy film...

http://www.youtube.com/watch?v=LePCLSR4JR4

W czasie spotkania w Hiroszimie tegoroczną Nagrodę Pokoju odebrał Włoch Roberto Baggio za działania na rzecz uwolnienia więzionej w Birmie Laureatki Pokojowej Nagrody Nobla Aung San Suu Kyi, która po ponad 7 latach spędzonych w areszcie domowym została uwolniona 13 listopada 2010 r.

Reklamówka z Wałęsą z 2008 roku

http://www.youtube.com/watch?v=66fxyaeMwvI

Reklamówka z Wałęsą z 2009 roku

http://www.youtube.com/watch?v=UzQYiHm5_V4