Ferrari 430 to już historia - jego następcą mianowano właśnie ujawniony model 458 Italia. Nowy sportowiec ze stajni Maranello wiezie zakodowane w nazwie poważne dane - w liczbie 45 zaszyfrowano pojemność silnika - 4499 cm sześciennych, 8 to nic innego jak osiem cylindrów w układzie V. Italia? Ponieważ Italia to wg Ferrari synteza stylu, pasji, kreatywności i przełomowych technologii.

>>>Ferrari za 9 milionów euro

Pod soczyście czerwoną karoserią 458 Italia motor zamontowano centralnie a jego możliwości dosłownie zmiatają z powierzchni ziemi - 570 KM i 540 Nm momentu obrotowego. Szybka kalkulacja i wychodzi, że jeden litr pojemności produkuje 127 KM.

Mało tego jeden koń mechaniczny rozpędzenia ok. 2,4 kg… Italia waży 1380 kg i strzela do pierwszej setki w 3,4 sekundy. Koniec zabawy to 325 km/h. Tabun mocy przenosi na koła 7 biegów dwusprzęgłowej przekładni. Włosi zachwalają, że czas redukcji przełożenia jest zerowy. Spalanie? A kogo to obchodzi…

>>>Mitsubishi lepsze od… Ferrari i Subaru

Karoseria nie jest tylko popisem sztuki użytkowej. Nadwozie skonstruowano tak, by dawało kierowcy maksimum frajdy z jazdy. I chyba im się udało bowiem przy prędkości 200 km/h siła docisku jak działa na auto to 140 kg więc kłopotów ze stabilnością raczej nie przewidują. Sportowy ABS umożliwia wyhamowanie ze 100 km/h na dystansie 32,5 m…

Oficjalna prezentacja nowego ferrari 458 Italia nastąpi podczas wrześniowego salonu samochodowego we Frankfurcie. Tam gwiazda z Italii wystąpi w blasku fleszy.

p