Od samego początku rywalizacji madrycka publiczność nie mogła narzekać na brak emocji. Wyposażona w tradycyjny dla hiszpańskiej edycji ekwipunek - piły łańcuchowe bez ostrza i białe chusty - dopingowała z całych sił między innymi Charlesa Pages’a, który próbował wykonać pierwsze w historii salto w przód na motocyklu. Francuz dwukrotnie wykonał pełną rotację blisko 100 kilogramowego motocyklu, jednak problemy przy lądowaniu nie pozwoliły mu zakończyć tego triku w odpowiedni sposób.

Reklama

Bezbłędne przejazdy zaliczył za to lokalny zawodnik FMX - Dany Torres. Kombinacja perfekcyjnych trików podczas półfinałowej walki pozwoliła mu pokonać legendarnego Amerykanina - Jeremiego Stenberga. Za swój przejazd pochodzący z Sewilli Torres dostał potężną dawkę aplauzu od rodaków. Dzięki temu jego motywacja przed finałowym pojedynkiem była tak duża, że pozwoliła mu pokonać mistrza z teksańskiej edycji Red Bull X-Fighters 2009 - Nate’a Adamsa. Amerykanin w półfinałach pokonał Robbiego Maddisona, który ostatecznie zajął trzecie miejsce.

Zawody w Madrycie były pierwszym przystankiem organizowanym w Europie podczas tegorocznej edycji Światowej Serii Red Bull X-Fighters. Obecnie liderem klasyfikacji generalnej został Nate Adams, który zgromadził w sumie 225 punktów. Tuż za nim znajduje się posiadający 215 punktów Japończyk Eigo Sato. Niestety w Madrycie udało mu się zająć dopiero dziewiąte miejsce. Tytuł mistrzowski całej serii znajduje się także w zasięgu ręki Mata Rebeaud i Robbiego Maddisona - obaj mają po 210 punktów i spore szanse na zwycięstwo.

Ostatni przystanek największej na świecie serii zawodów FMX, Red Bull X-Fighters 2009 odbędzie się 22 sierpnia w Londynie przy słynnej elektrowni Battersea.

Pełne wyniki Red Bull X-Fighters 2009 w Madrycie:

1. Dani Torres (Hiszpania)

2. Nate Adams (USA)

3. Robbie Maddison (Australia)

4. Jeremy “Twitch” Stenberg (USA)

5. Cam Sinclair (Australia)

6. Mat Rebeaud (Szwajcaria)

7. Adam Jones (USA)

8. Andre Villa (Norwegia)

9. Eigo Sato (Japonia)

10. Thomas Pages (Francja)

Reklama

11. Charles Pages (Francja)