W nocy z 22 na 23 marca Stadion Narodowy stał się miejscem pierwszego w swojej krótkiej historii wyczynu sportowego. Zawodnicy reprezentujący pokrewne dyscypliny sportów motocyklowych - Tadek Błażusiak (enduro) i Ronnie Renner (motocross) - wykorzystali plac budowy stadionu jako nietypowy tor wyścigowy.

>>>Tak żużlowiec szalał motocyklem na Spodku

Reklama
Inne

Błażusiak i Renner spotkali się już w tym miejscu we wrześniu 2008 r. podczas zawodów Red Bull X-Fighters Super Session rozgrywanych na ówczesnym Stadionie Dziesięciolecia. Błażusiak był wówczas sędzią zawodów, a Renner - kapitanem zwycięskiej drużyny. Minionej nocy - to samo miejsce na mapie miasta, lecz inny już stadion - wybrali na miejsce kolejnego sportowego spotkania, które tym razem przybrało formę bezpośredniego starcia w motocyklowym wyścigu.

>>>Poleci 1110 km/h! Czy przeżyje?Kto wygrał? Zobacz niesamowity wyścig na zdjęciach - czytaj dalej>>>
Trasa nietypowego wyścigu - ustalona wspólnie prze zawodników - wiodła przez przyszłą płytę boiska, klatki schodowej, koronę stadionu i inne elementy znajdujące się w pobliżu budowy. Na metę wyznaczono legendarny tunel Stadionu X-lecia, przez który wielokrotnie przejeżdżał Wyścig Pokoju. O kolejności startu zadecydował rzut monetą - los uśmiechnął się do Ronniego Rennera, który brawurowo rozpoczął przejazd po niezwykłym torze. Błażusiak początkowo zostawał w tyle, wkrótce dogonił Rennera i przez resztę trasy szli łeb w łeb. W rezultacie na metę wyznaczoną przez jedną z bram wjazdowych na teren budowy wjechali w tym samym czasie.


InneZobacz niesamowity wyścig na zdjęciach - czytaj dalej>>>"Bardzo się cieszę, że mogłem ścigać się z Ronniem w tym miejscu. To, co dzisiaj zobaczyłem na Stadionie przeszło moje oczekiwania, nie sądziłem ze prace tutaj są tak zaawansowane. Niemniej bardzo fajnie było się ścigać po placu budowy - nie zdarza się to codziennie" - powiedział Błażusiak.

Inne

"Warszawa zawsze będzie mi się kojarzyć z tym miejscem. Dwa lata temu na Stadionie X-lecia moja drużyna wygrała Red Bull X-Fighters Super Session, dzisiaj znowu miałem okazję tu rywalizować. Co prawda stadion wygląda inaczej i jest znacznie więcej betonu, ale nie zmienia to faktu, że robi wrażenie. Bardzo chciałbym tu wrócić, gdy już będzie gotowy" - powiedział Renner.Zobacz niesamowity wyścig na zdjęciach - czytaj dalej>>>

Inne

Tadek "Taddy" Błażusiak to 27-letni zawodnik, który zdołał przebić się do czołówki najlepszych na świecie motocyklowych riderów. Jego umiejętności budzą respekt nawet wśród takich gwiazd, jak Travis Pastrana czy Cyril Despres, z którymi Tadek kilka razy miał okazje rywalizować. Polscy fani znają i kochają go od dawna, w końcu był aż ośmiokrotnym Mistrzem Polski w klasyfikacji generalnej Trial. W. Obecnie jest jednym z najbardziej znanych i podziwianych zawodników motocrossowych na świecie. Od 2007 r. jego starty w zawodach hard enduro są nieprzerwanym pasmem sukcesów - trzykrotnie zwyciężył w najtrudniejszym wyścigu enduro Erzberg Rodeo, jest też jedynym Europejczykiem, który wygrał AMA Endurocross. Na początku 2010 roku Tadek osiągnął kolejny sukces, zdobywając Puchar Świata w Enduro Halowym.Zobacz niesamowity wyścig na zdjęciach - czytaj dalej>>>

Ronnie Renner to jeden z najsłynniejszych zawodników freestyle motocorsowych, który wielokrotnie zasłynął z prób pobicia rekordów świata. W 2007 roku Amerykanin zdobył złoty medal w konkurencji Step Up rozgrywanej w ramach letniej edycji X Games. Rok później w Kalifornii wybił się na motocyklu na wysokość 18 metrów ustanawiając przy tym rekord świata. W 2009 roku w Chicago, Renner pobił swój własny rekord skoku wzwyż na motocyklu - osiągnął wówczas wysokość 19,5 metra!