Inne
Reklama

Dokładnie 8 lipca wybije 90 lat od dnia kiedy to Andre Citroen po raz pierwszy zaprezentował model serii A. Pewnie dlatego francuska marka zdecydowała się w tym momencie ujawnić pierwsze informacje i zdjęcia następcy C3 - bestselleru, którego linie nawiązujące do "kaczki" uwiodły ponad 2 miliony kierowców.

Nowy citroen C3 podobnie jak poprzednik to jednobryłowa karoseria ale z błyskiem nowoczesności. Gołym okiem widać kontynuację stylu jaki przywiózł ze sobą o dwie klasy większy citroen C5.

>>>Citroen DS powraca i zdradza sekret!

C3 drugiej generacji ma od przedniego do tylnego zderzaka dokładnie 3,94 m, szerokość - 1,71 m. Także z pomykaniem przez miasto nie będzie kłopotów autko ma niezły promień zawracania - 10,2 metra. Bagażnik pomieści 300 litrów. Na pokładzie nie zabraknie schowków, półek i półeczek.

Inne

Nowa cetrójka będzie wyjątkowa z powodu przedniej szyby "Zenith", która zachodzi wysoko nad głowę kierowcy i może się przyciemniać, gdy na słońce pali niemiłosiernie. Producent chwali się, że to auto o największej szybie i najmniejszym dachu na rynku.

>>>Oto najszybsza kaczka świata

W kabinie obiecują ciszę i bardzo bogate wyposażenie (zestaw audio z modułem USB kompatybilny z iPodem, system głośnomówiący Bluetooth plus nawigacja MyWay). Oczywiście miejsca ma być znacznie więcej niż u poprzednika. Czytelnie, schludnie i… pachnąco. Podobnie jak w większych modelach tak i w nowym C3 dostaniemy rozpylacz zapachów. Gadżet w stu procentach spodoba się nie tylko paniom.

Premiera nowego citroena C3 nastąpi na wrześniowym salonie samochodowym we Frankfurcie. Od chwili wprowadzenia na rynek (w Polsce w 2010 roku) samochód będzie oferowany z 90-konnym turbodieslem 1,4 HDI (z filtrem cząstek stałych). Z rury wydechowej takiego auta uleci średnio jedynie 99 gram dwutlenku węgla na 100 km.

>>>Nowy Peugeot 5008

Do 2011 roku Citroen zamierza wprowadzić system start/stop drugiej generacji. Mało tego, pojawią się również trzycylindrowe silniki benzynowe.

Tyle przyszłość, zanim jednak ona nastąpi nowy C3 ma jeszcze przed sobą prawdziwy poligon doświadczalny. Do chwili debiutu samochody testowe mają przejechać przeszło 2 miliony kilometrów. Szerokiej drogi…