Inne
Reklama
Inne

Volkswagen Polo zdobył tytuł World Car of the Year 2010. Jak czytamy w komunikacie jury doceniło ten samochód za jakość, wysoką wartość, bezpieczeństwo, niepowtarzalność, ekologiczne rozwiązania i emocjonalny oddźwięk. Mały Volkswagen pokonał Mercedesa klasy E i Toyotę Prius. Większość z 59 jurorów World Car, pochodzących z 25 krajów (w tym dwóch z Polski), spośród 30 konkurentów, wybrała właśnie Polo.

Inne

"Czujemy się bardzo zaszczyceni tym, że spośród wielu doskonałych samochodów jurorzy wybrali właśnie Volkswagena Polo" - powiedział Martin Winterkorn, prezes zarządu Volkswagen AG. "Po wielkim triumfie Golfa w 2009 roku, jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że udało nam się powtórzyć ten sukces. Nasze samochody zdobyły liczne wyróżnienia i prawie wszystkie nagrody, które są przyznawane przez przemysł motoryzacyjny. To wyraźny dowód, że Volkswagen obrał właściwą drogę i oferuje z pewnością najlepszą paletę produktów w historii firmy."Zobacz, listę najlepszych samochodów - czytaj dalej>>>


Prestiżowy laur "World Performance Car" przypadł rasowemu Audi R8, które wyprzedziło takich tuzów jak Ferrari California i Porsche 911 GT3. Jury konkursu stwierdziło: "Wielu jurorów uważa, że Audi spełniło ich oczekiwania i zbudowało samochód, który przeznaczony do jazdy po drogach jest równie fascynujący jak Audi R8 LMP1 panujące w serii Le Mans."


Inne

Audi R8 V10 powstałe we współpracy z quattro GmbH, napędzane jest dziesięciocylindrowym silnikiem o pojemności 5.2 l z bezpośrednim wtryskiem paliwa i mocy 525 KM. R8 V10 przyspiesza od zera do 100 km/h w 3,9 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 316 km/h. Model ten wyposażono w technologie Audi, takie jak: stały napęd na wszystkie koła - quattro, aluminiowe nadwozie i innowacyjne światła LED.Zobacz, listę najlepszych samochodów - czytaj dalej>>>

Chevrolet dostał nagrodę "World Car Design of the Year" za popisy stylistyczne w modelu Camaro. Amerykański, rasowy muscle car zostawił w dymie palonych opon Citroena C3 Picasso, Kie Soul i Toyotę Prius.

"Tworząc ten nowoczesny samochód sportowy na nowo, dowiedliśmy, że Chevrolet nieustannie wywołuje ogromne emocje. Jesteśmy zachwyceni tak silnym odzewem w związku z Camaro. Nawet na rynkach, na których Chevrolet dopiero został wprowadzony, stworzył on emocjonalny wizerunek marki.” - powiedział Tom Peters, dyrektor ds. designu samochodów sportowych i pełnowymiarowych ciężarówek.

Od czasu wprowadzenia Chevroleta Camaro na rynek wczesną wiosną 2009 r. sprzedano ponad 80 tysięcy egzemplarzy tego modelu. Pod względem liczby sprzedanych samochodów, Camaro zwyciężył ze swoim największym rywalem w ciągu ostatnich dziesięciu miesięcy i w tym samym okresie utrzymał najwyższą pozycję w segmencie fabrycznych samochodów sportowych.Zobacz, listę najlepszych samochodów - czytaj dalej>>>

Ponownie Volkswagen uzyskał, przyznawany w ramach odbywającego się corocznie konkursu World Car Awards tytuł World Green Car. W konkursie o tytuł World Green Car 2010 jury przyznało pierwszeństwo technologii BlueMotion (dostępnej dla Polo, Golfa i Passata) przed dwoma innymi finalistami (Honda Insight i Toyota Prius).

"BlueMotion jest najpopularniejszym na świecie oznaczeniem produktu, świadczącym o jego oszczędności. Jest ono dowodem kompetencji Volkswagena w tworzeniu efektywnych i oszczędnych napędów." - mówi Martin Winterkorn.Zobacz, listę najlepszych samochodów - czytaj dalej>>>

Wyróżnienie World Car of the Year oraz World Green Car 2010 odebrał, podczas New York International Auto Show na Manhattanie, Walter de Silva, szef designu Volkswagen Group. "Nowa generacja Volkswagena Polo fascynuje zarówno prostą, ponadczasową stylistyką jak i oszczędnością. Już ponad 230 000 klientów z całego świata zamówiło nowe Polo”.

W ciągu siedmiu lat istnienia, odbywający się corocznie plebiscyt World Car Awards stał się jednym z najważniejszych konkursów tego rodzaju na świecie.