Inne
Reklama
Inne

Mercedes 300 SL to auto jak najbardziej godne wystawienia w muzeum. Samochód, który wywodzi się wprost z wyścigów, powstał dzięki pasji amerykańskiego przedstawiciela Mercedes-Benz, Maximilinana Hoffmana, który namówił ówczesny zarząd Daimler-Benz do stworzenia seryjnej wersji produkcyjnej samochodu wyścigowego. Auto wkrótce po premierze zyskało miano kultowego, a Amerykanie ochrzcili go "Gullwingiem" (skrzydło mewy), co wprost nawiązywało do otwieranych do góry drzwi.

Mercedesem 300 SL jeździli między innymi Sophia Loren (zdjęcie główne i niżej), Zsa Zsa Gabor i Pablo Picasso.

>>>Kogo stać na kosmicznie drogiego MercedesaZobacz ekskluzywne zdjęcia - czytaj dalej>>>


Na zdjęciu Zsa Zsa Gabor i jej Mercedes 300 SL...


InneZobacz ekskluzywne zdjęcia - czytaj dalej>>>
Na zdjęciu Pablo Picasso i jego Mercedes 300 SL...


InneZobacz ekskluzywne zdjęcia - czytaj dalej>>>W 2009 r. na targach samochodowych we Frankfurcie Mercedes-AMG wskrzesił legendę "Gullwinga". SLS AMG to współczesna interpretacja modelu 300 SL, która bezpośrednio nawiązuje stylistyką do legendarnego samochodu z lat pięćdziesiątych, a dodatkowo charakteryzuje się niemal wyczynowymi parametrami technicznymi.

>>>Mercedes SLS AMG już w Polsce i za złotówki

SLS AMG od końca marca jest w sprzedaży w Polsce, ale dopiero w najbliższy weekend stanie obok swojego pierwowzoru Mercedesa 300 SL Gullwing z pierwszego roku produkcji (1954) w siedzibie tymczasowej nowo powstającego Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, które wzorem wielkich europejskich i amerykańskich muzeów, zamierza w przyszłym gmachu na pl. Defilad prezentować także najlepsze przykłady światowego designu.Wystawa Ikony Designu: Mercedes 300 SL "Gullwing" 1954 i Mercedes SLS AMG 2010 w Muzeum Sztuki Współczesnej (Warszawa, ul. Pańska 3) - sobota, 10 kwietnia w godzinach 12-16 i niedziela, 11 kwietnia w godzinach 12-17. Wstęp bezpłatny.