Inne
Reklama

Jak dowiedział się dziennik.pl za najnowszego mercedesa SLS AMG w Polsce trzeba będzie zapłacić 810 tys. zł. Samochód można już zamawiać, a pierwsze auta wyjadą na drogi w pierwszym półroczu 2010 roku.

>>>Oto najlepsze i najgorsze samochody

Inne

Co szczęśliwy posiadacz takiej gotówki dostanie w zamian? Mechaniczne dzieło sztuki idealnie opisują liczby… 571 KM i 650 Nm produkuje widlasty, ośmiocylindrowy silnik o pojemności 6,3 l. Auto powstało na aluminiowej ramie przestrzennej, aluminium wykorzystano też w zawieszeniu dlatego całość razem z kierowcą waży 1620 kg. Oznacza to, że jeden koń mechaniczny ma do rozpędzenia 2,84 kg auta.

>>>Zobacz, ile stracisz na swoim aucie

Supermercedesa ruszy z miejsca 7-biegowa skrzynia automatyczna o dwóch sprzęgłach - przekładnia posiada układ szybkiego startu o nazwie RACESTART. Sprint do setki to ledwie 3,8 sekundy, zabawa kończy się przy 315 km/h.

>>>Ostatni Mercedes SLR w Polsce! Widziałeś?





Smaczki? Proszę bardzo - częściowo karbonowy wał napędowy jaki nakręci tylne koła modelu SLS jest podobny do tego, który AMG montuje do wyczynowej C-klasy rywalizującej w niemieckiej serii DTM. Poza tym układ ESP będzie można ustawić w jednym z trzech trybów - ESP On, ESP Sport i ESP Off, wystarczy dotknąć guzika… Adrenalina gratis!