Wypadek na obwodnicy Trójmiasta. Droga zablokowana

Obwodnica Trójmiasta będzie zablokowana nawet do godziny 15. Gigantyczne utrudnienia powstały wskutek wypadku, do którego doszło około godziny 8:30 na odcinku między Karwinami a Chwarznem. Jak informuje dyżurny Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku Tomasz Haluch, w wypadku została ranna jedna osoba.

Z informacji przekazanych przez GDDKiA wynika, że sytuacja na miejscu zdarzenia jest wymagająca - wszystko przez to, że kierowca lawety przewożącej wysięgnik stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery, a następnie "przebił się" ciężarówką na drugą jezdnię drogi. Ruch na S7 został więc zablokowany w obu kierunkach.

Reklama

Droga S7 zablokowana. Gigantyczne utrudnienia dla kierowców

Kierowcy jadący nad morze muszą liczyć się z poważnymi utrudnieniami. Jolanta Grunert, oficer prasowa gdyńskiej policji, poinformowała, że neutralizacja skutków zdarzenia potrwa kilka godzin, a jezdnia w obu kierunkach może być zablokowana nawet do godziny 15:00.

Wypadek na obwodnicy Trójmiasta - utrudnienia w ruchu / Google Maps / Google Maps
Reklama

Objazd w kierunku Gdyni jest możliwy przez zjazd na Karwinach, a w stronę Gdańska przez zjazd na Chwarznie.

Wypadek na S7. Kierowcy muszą uważać w drodze nad morze

Na miejscu zjawiły się służby, w tym policjanci, którzy pracują obecnie na miejscu, by zbadać okoliczności i dokładne przyczyny zdarzenia. Poranny wypadek wiąże się jednak z powstaniem wielokilometrowych korków - kierowcy zmierzający na majówkę nad morzem, muszą uzbroić się w cierpliwość. Ruch na objazdach jest obecnie tak duży, że na lokalnych drogach powstają kolejne zatory. Sytuacja potrwa najprawdopodobniej do godzin wieczornych.