Reklama

Protest rolników 20 lutego w Poznaniu - utrudnienia na drogach

Reklama

20 lutego rolnicy protestują w całej Polsce. Akcja, do której dołączyli się myśliwi i przedstawiciele firm transportowych da się we znaki kierowcom, a spore utrudnienia są przewidywane także w Poznaniu. Jakie plany rolników obejmują drogi w stolicy woj. wielkopolskiego? Czego mogą się dziś spodziewać kierowcy?

Rolnicy zapowiadają, że 20 lutego blokady, przejazdykolumn i inne działania protestacyjne będą prowadzone przez cały dzień - od 5:00 aż do 20:00.

Poznań: protest rolników. Na tych drogach blokady i utrudnienia

W Poznaniu utrudnienia mogą dotyczyć blokad wylotów z miasta i głównych węzłów komunikacyjnych na wysokości Komornik, Tarnowa Podgórnego, Zakrzewa, Golęczewa i Kostrzyna. Na obwodnicy Piły blokowane mogą być okolice skrzyżowania DK 10 i DK 11. W Koszutach na DK 11 utrudnienia mogą potrwać z przerwami do piątku.

Protest rolników / PAP
Reklama

Istotna jest również informacja dla kierowców zmierzających do Poznania. Rolnicy zapowiedzieli bowiem również blokadę na A2, między Koninem a Strykowem.

W każdym z punktów policja spodziewa się około 200 traktorów, ale jak wynika z najświeższych doniesień, największa kolumna przemieszcza się od miejscowości Trzebaw do węzła autostradowego Komorniki. Policja informuje, że węzeł jest całkowicie zamknięty, a ruch na ul. Głogowskiej od strony Poznania jest kierowany na objazdy na wysokości ul. Ostatniej (Szachty).

Dlaczego 20 lutego odbywa się protest rolników? Jakie są postulaty?

Protestujący rolnicy nie zgadzają się na sposób funkcjonowania wymiany handlowej artykułów rolno-spożywczych pomiędzy Ukrainą a krajami Unii Europejskiej. W ich opinii rażąco godzi on w interesy europejskich rolników. – Mimo szczytnych założeń nowego Zielonego Ładu, wiele przepisów kreowanych na poziomie Unii Europejskiej, niechybnie prowadzi do ograniczania europejskiej produkcji rolnej, zmniejszenia konkurencyjności europejskiego rolnictwa oraz spadku dochodów unijnych producentów rolnych – argumentują organizatorzy akcji protestacyjnej.