Lublin - protest rolników. Będą utrudnienia

Rolnicy protestują 20 lutego. Na spore utrudnienia muszą przygotować się mieszkańcy Lublina i okolic, a także kierowcy podróżujące z Warszawy do stolicy woj. lubelskiego. Najświeższe informacje wskazują, że zablokowany jest węzeł Lublin Tatary na drodze ekspresowej S17. To jednak nie koniec - rolnicy, myśliwi i przedstawiciele firm transportowych nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.

Utrudnienia w całej Polsce potrwają od 5:00 do 20:00. Zradykalizowany protest to efekt rozszerzenia akcji.

Reklama

Protest rolników w Lublinie. 20 lutego ruch będzie utrudniony

Reklama

Z mapy blokad zaplanowanych na 20 lutego 2024 roku wynika, że np. na drodze S17 z Warszawy do Lublina kierowcy powinni spodziewać się utrudnień aż w pięciu miejscach. Lista obejmuje Ryki, Żyrzyn, Kurów, Bogucin i wjazd na S17 z drogi 874.

Protest rolników / PAP
Reklama

Zapowiedzi blokad drogowych i przejazdu traktorów dotyczą również samego Lublina. Oprócz zablokowanych wjazdów do Lublina drogami S19 i S17, akcję zapowiedziano również w mieście, na al. Kraśnickiej.

Dlaczego rolnicy protestują 20 lutego i jakie mają postulaty?

Protestujący rolnicy nie zgadzają się na sposób funkcjonowania wymiany handlowej artykułów rolno-spożywczych pomiędzy Ukrainą a krajami Unii Europejskiej. W ich opinii rażąco godzi on w interesy europejskich rolników. – Mimo szczytnych założeń nowego Zielonego Ładu, wiele przepisów kreowanych na poziomie Unii Europejskiej, niechybnie prowadzi do ograniczania europejskiej produkcji rolnej, zmniejszenia konkurencyjności europejskiego rolnictwa oraz spadku dochodów unijnych producentów rolnych – argumentują organizatorzy akcji protestacyjnej.