Shell Business Operations Kraków (SBO) jest jednym z pięciu tego typu ośrodków koncernu energetycznego na świecie. Krakowski zespół tworzy ponad 5 tys. pracowników odpowiedzialnych za prowadzenie i wspieranie globalnych operacji firmy w kilkunastu linach biznesowych dotyczących m.in. finansów, podatków, księgowości, zaopatrzenia, zakupów, HR czy obsługi klienta.
Dyrektor generalny Shell Business Operations Kraków Grzegorz Mucha poinformował we wtorek, że ośrodek planuje dalszy rozwój. Obecnie prowadzonych jest w nim ponad 150 rekrutacji na nowe miejsca pracy – poszukiwane są wykształcone osoby zajmujące się przyszłościowymi obszarami, takimi jak m.in. data science czy transformacja energetyczna.
„Krakowski oddział Shell to nie tylko działy tradycyjnie kojarzone z sektorem usług biznesowych takich jak finanse czy obsługa klienta” - zaznaczył Grzegorz Mucha i przypomniał, że łącznie w ramach firmy SBO funkcjonuje 12 linii biznesowych, a w ostatnich latach zwiększano zatrudnienie w działach związanych bezpośrednio z globalną działalnością Shell, np. w dziale zatrudniającym geofizyków, geologów i petrofizyków, którzy pracują dla kluczowych projektów tego koncernu.
Przedstawiciele centrum poinformowali, że z początkiem tego roku we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie otwarto nowy kierunek studiów podyplomowych Sustainable Energy, aby kształcić przyszłą kadrę, która przyczyni się do zrównoważonego rozwoju.
Dziennikarz. W branży od czasów, kiedy w poszukiwaniu auta jechało się w niedzielę na giełdę samochodową, a radio z odtwarzaczem kasetowym było luksusem na równi z klimatyzacją. Dziś lubi auta elektryczne, ale ciągle szanuje silnik Diesla – nie tylko w czołgu. Testuje motoryzacyjne nowości i donosi o gorących premierach z prezentacji. Poza motoryzacją śledzi przepisy ruchu drogowego oraz wszystko, co związane z bezpieczeństwem. Uważa, że w pracy liczy się efekt i dopracowanie tematu.