Straż graniczna przeprowadziła akcję rodem z najlepszych filmów akcji. Zdarzenie zostało zarejestrowane przy pomocy kamerki samochodowej, a następnie opublikowane na oficjalnym kanale Straży Granicznej na YouTube.

Strażnicy z placówki w Świecku akurat wracali ze służbowego szkolenia, kiedy zauważyli na drodze białe Mitsubishi ASX z podejrzanymi numerami rejestracyjnymi. Ubrani w cywilne ciuchy postanowili zatrzymać w bezpiecznym miejscu samochód do kontroli, ale jak widać na filmie akcja potoczyła się bardzo szybko.

Reklama
Rzeczniczka prasowa Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej poinformowała, że wartość skradzionego Mitsubishi ASX to 100 tys. zł. Postępowanie w tej sprawie prowadzi policja z Krosna Odrzańskiego / Straż Graniczna / fot. Straż Graniczna

Samochodem kierował 20-letni Polak, ale oprócz niego w samochodzie znajdował się jeszcze pasażer. Na pytania strażników granicznych do kogo należy pojazd odpowiedział tylko szybko, że Mitsubishi nie należy do niego, a jego zadaniem było przeprowadzenie wozu z Niemiec do Polski.

Po szybkiej wymianie zdań funkcjonariusze Straży Granicznej natychmiast zareagowali i wyciągnęli siłą z samochodu zarówno kierowcę jak i pasażera. Na miejsce wezwano patrol policji z Krosna Odrzańskiego, który tylko potwierdził podejrzenia strażników. Auto zostało skradzione kilka dni wcześniej na terenie Berlina.

Dalsze postępowanie w sprawie zatrzymanego pojazdu prowadzi policja z Krosna Odrzańskiego. Skradziony samochód szczęśliwie wrócił do właściciela.

Trwa ładowanie wpisu

Straż graniczna zatrzymała skradziony samochód / Straż Graniczna / fot. Straż Graniczna