Policja sięga po niezwykłe rozwiązanie. Sztuczna inteligencja już namierza kierowców w Polsce

Jedziesz swoim Golfem i nagle na przydrożnym ekranie widzisz komunikat: "Kierowco czarnego Volkswagena, masz niesprawne prawe światło". Nikt tu nie żartuje, i nie jest to wycięta scena z filmu "Blade Runner 2049". Sztuczna inteligencja już działa na polskich drogach i potrafi namierzać niesprawne samochody. Ale nie tylko…

wróć do artykułu
  • ~Guciu
    (2019-12-05 17:20)
    Jedzie kierowca samochodem czy nie?
  • ~scandarkken
    (2019-12-05 06:53)
    kkiss.︆︆︆︆n︆︆e︆︆t - świetny projekt dl𝚊 d𝚘rosłych, którzy chсą znal𝚎źć p𝚊rtnеr𝚊 seksu𝚊lnеgо
  • ~Tomi
    (2019-12-04 20:06)
    A nikt nie pomyśli że to wina pieszych którzy noszą ubrania nie odbijace światła bez żadnych odblaskow . Bo nawet przy nie wiadomo jak by światła były mocne to i tak pieszego nie widać jak jest na czarno ubrany . Totalna bzdura
  • ~Adert
    (2019-12-04 10:01)
    Teraz, zgodnie z oracą doktorską Jakiego Patryka, koniecznie nakeży wszystkich policjantów (brunatne koszule) wysłać do kopania rowów melioracyjnych, ochrony kaczomiesiączek, malowania oałacu kultury i nauki, malowania pasów na autostradach, zamiatanie i grabienia luści w parkach i lasach. Ot, i wreszcie byłby z nich pożytek i w komisariatach powietrze byłoby świeższe i nadawałoby się na lokale dla bezdomnych.
  • ~reirere
    (2019-12-03 23:02)
    kkiss.︆︆︆︆n︆︆e︆︆t - świetny prоjekt dlа dоr𝚘słyсh, którzy сhсą znаl𝚎źć pаrtn𝚎ra sеksualnego
  • ~Marian
    (2019-12-03 15:16)
    To do zwolnieni połowa !!! Za co pieniądze biorą jak sztuczna inteligencja dba o bezpieczeństwo ?
  • ~ mlkjb
    (2019-12-02 18:45)
    Nawet kilkunastoletnie samochody same informuja, ze ktoras zarowka nie dziala. Jaki sens ma Wielki Brat za milony, skoro w miare uplywu czasu prawie wszystkie samochody, nawet te najstarsze, beda wyposazone w taka funkcje, bo starsze sie wykrusza?
  • ~leniligh
    (2019-12-02 03:44)
    kkiss.︆︆︆︆n︆︆e︆︆t - świ𝚎tny projеkt dlа dor𝚘sły𝚌h, którzy chcą znаleźć p𝚊rtn𝚎r𝚊 sеksualnеgо
  • ~kierowca
    (2019-12-01 13:02)
    Jestem starym kierowcą i za "komuny" gdy mnie zatrzymał milicjant z drogówki to poinformował mnie o braku światła a gdy teraz za "demokracji" zatrzymuje mnie policja to od razu informują mnie o wysokości mandatu zgodnego z cennikiem i ilości punktów karnych. Więc państwo poszło do przodu ale nie z podniesieniem bezpieczeństwa a tylko z represjami.
  • ~dnc
    (2019-11-30 20:07)
    Brak swięcącej się żaroki to nie objaw niesprawnego auta. Żarówka może spalić się w momencie jazdy. Wieć to co tutaj pokazano jest li tylko taką pokazówką. Nie wnosi ona niczego do poziomu bezpieczeństwa na wyższy poziom. Za wypadki bowie mw 80% odpowiada stan techniczny rogi i poziom zabezpieczeń na niej. W drugiej kolejności błędy kierowców związane z nieprawidłową jazda. Zagapienie się, zła ocena innych uczestników i ich ruchu na drodze. Alkohol i używki. Natomiast brak świateł jest spowodowany tym, że 80% aut nie ma świateł do jazdy dziennej, a świeci zwykłymi żarówkami do jazdy nocnej, które z jakiegoś dziwnego powodu są zmuszone do ciągłej pracy. Gdyby producenci byli zmuszeni do instalowani świateł dziennych, tak jak zostali zmuszeni np do instalacji ABS, różnych DPFów czy np pasów bezpieczeństwa, to wtedy moglibyśmy zwalić wszystko na kierowców. Tymczasem producenci nie mają takich obowiązku. Więc brak świateł nie jest tutaj widocznie aż taki ważny dla poziomu bezpieczeństwa czy ekologii.
  • ~bbc
    (2019-11-30 18:31)
    ja pi...ole
  • ~halo 5
    (2019-11-29 13:00)
    Może najpierw niech ta sztuczna inteligencja ostrzega gdzie jest wyrwa w jezdni
  • ~Luka
    (2019-11-29 06:42)
    Czytając komentarze rozmumiem dlaczego nasz kraj jest tak mało innowacyjny. Zhejtować, wyśmiać, pomarudzić. Z takim podejściem będziemy zawsze ciemnotą.
  • ~Devon
    (2019-11-28 17:29)
    Też mi nowość. W Chinach od paru lat system na żywo rozpoznaje tożsamość przechodniów przekraczających jezdnię na czerwonym. I automatycznie odejmuje im punkty kredytu zaufania społecznego.
  • ~..Krystyna.z.Agencji...
    (2019-11-28 17:01)
    Milicjanci twierdza, ze przy braku inteligencji wrodzonej, moga ja zastapic inteligencja sztuczna.
  • ~kacper
    (2019-11-28 16:40)
    nie bez powodu Yanosik robi akcje ze światłami
  • ~nie_da_sie
    (2019-11-28 15:55)
    Do wszystkich spiętych: wymieńcie tę żarówkę i przestańcie jęczeć o inwigilacji. Codziennie widzę, jak jeden z drugim drapiesz się w po jajkach i dłubiesz w nosie siedząc w aucie, a nie nazywamy tego inwigilacją.
  • ~ajax
    (2019-11-28 15:46)
    A podobno za komuny to była inwigilacja? Niedawno w miejscowości niedaleko mnie na placyku przy drodze wylotowej ustawiły się koło siebie policja, ITD, straż graniczna oraz służba celno-skarbowa i razem kontrolowały kierowców. Jak to zobaczyłem to szczęka mi opadła.
  • ~Obywatel.
    (2019-11-28 15:06)
    Czy to nie jest tak że , policja i służby specjalne ,będą inwigilować ,kierowców i obywateli , wniosek na suwa się sam ,kontrola ,i szpiegowanie obywateli , bo taki kaprys maja rządzący , precz z inwigilowaniem obywateli i społeczeństwa to jest tak jak za Bieruta , precz z tym inwigilowaniem.!
  • ~gorszy sort
    (2019-11-28 13:09)
    A buraki w zakupionych na szrocie beemwicach nadal szaleją i będą szaleć bezkarnie na szosach. Więc nie pilnujcie królików w zamkniętej klatce!