Policja rusza na drogi z akcją prędkość. Już o ponad 10 tys. więcej zabranych praw jazdy niż w roku 2018

| Aktualizacja:

Policyjne Kia Stinger i BMW to nieoznakowane radiowozy, które od dziś ruszają łowić amatorów prędkości. Kontrola drogówki może zakończyć się nie tylko mandatem i punktami karnymi, ale nawet utratą prawa jazdy. "Kierowcy często sami się o to proszą" – powiedział dziennik.pl podinsp. Radosław Kobryś z Komendy Głównej Policji. Kara może też spaść nawet jeśli nie było cię w samochodzie...

wróć do artykułu
  • ~toż to szok
    (2019-08-14 07:28)
    to było coś takiego jak pouczenie
  • ~kpp optwock
    (2019-08-14 08:03)
    Czyli po akcji policja wraca do koszar i nic nie robi? Te akcje to komedia a jednoczesne przyznanie się do bezradności pomiędzy akcjami. Pomyslodawcy gratuluje głupoty miesiąca może roku albo dekady. Policja ma wykonywać swoje czynności całą dobę o każdej porze roku.
  • ~Slawomir
    (2019-08-14 08:24)
    "Zaplanowane działania mają charakter prewencyjny." Aha. Ładna mi prewencja w nieoznakowanym radiowozie, lub pochowani za krzakami. Z prewencją nie ma to nic wspólnego, chodzi tylko o kasę i pompowanie statystyk.
  • ~tor
    (2019-08-14 08:57)
    w takim razie co z pasażerkom paniska od czystego stołu KD Trudno przyjąć aby to dziewczę nie wiedziało w jakim stanie jest kierowca
  • ~Piotr
    (2019-08-14 09:04)
    Zapraszam na Mokotów w Warszawie. Ryczące motory i tzw. samochody sportowe. Żniwo będzie bogate zwłaszcza na Marynarskiej, Cybernetyki, Rzymowskiego.
  • ~km
    (2019-08-14 09:28)
    zauważyliście, że wszystkie artykuły o kierowcach pełne są odgrażania się i straszenia? wy chyba to lubicie...
  • ~7-7
    (2019-08-14 09:28)
    Yeah yeah yeah, a u mnie polaki kozaki dalej 180km na terenie zabudowanym, FOTORADARY a nie BMW !!! W Angli jest na karzdym skszyzowaniu !!
  • ~Zepp
    (2019-08-14 09:51)
    Aż 5 dni będą pracować? Jak oni to zniosą
  • ~Hochfelde bei Oppeln
    (2019-08-14 09:57)
    Polska potrzebuje pieniędzy na finansowanie amerykańskich baz wojskowych i żołnierzy na terytorium Polski.
  • ~prezes
    (2019-08-14 11:21)
    bardzo dobrze-popieram.Sam jezdze od 1981 roku i nie zaplacilem dotad ani jednego mandatu,mam 70% znizek na OC,zawsze!!! jezdze przepisowo i popieram kazda akcje policji-robi to ona dla mnie i dla innych.Tylko mandaty sa za niskie-zamoznosc kierowcow bardzo wzrosla,sa masy aut wartych ponad 100 tys zl.Duzy mandat to nie powinno byc 1 tys zl ale 5 tys,10 tys zl.Ktos kto ma na takie auta i jezdzi nimi jak wariat powiniento pocuzc w kieszeni.500 zl czy 1 tys zl to dla sporej czesci kierowcow drobne na kawe,dopiero 5 tys to jakas kwota.
  • ~kot
    (2019-08-14 12:00)
    to wstyd, że nie dorobiliśmy się autostrad ani tras szybkiego ruchu; kolejne rządy tylko potrafią stawiać wysepki i ograniczenia, a przez Polskę nie da się przejechać! spróbujcie dostać się do Białej Podlaskiej (kierunek Terespol) - trasa międzynarodowa, tirów zatrzęsienie, a wszędzie wysepki, nie ma jak jechać! z Siedlec jedzie się 100 km w kolumnie ze średnią prędkością 80 km/h; czy to normalne w Europie w XXI wieku?
  • ~stary polak
    (2019-08-14 12:32)
    proponuje stanac na wislance w WISLE tam szybkos w godzinnym korku jest oszamiajaca brawo drogowcy
  • ~Szyba
    (2019-08-14 13:08)
    O 5 rano gdy gnam do roboty jeszcze nigdy nie spotkałem policji z radarem. Podobnie wieczorem jest - chyba chodzą wcześnie spać.
  • ~piech
    (2019-08-14 13:11)
    W tej policji to zyja od "akcji do akcji". Tylko kasa się liczy.
  • ~rychu
    (2019-08-14 13:39)
    to juz oficjalnie - czesc milicji (drogowka) przechodzi pod zarzad US !!!!!!!!! bedzie to zrodlo najwiekszych dochodow rzadzacej sekty Jareczka !!!!!!! "mafia VAT" czyli okradanie przedsiebiorcow juz sie konczy (nie ma kogo okradac) !!!!!!!! inne "mafie" nie bardzo oddaja swoje dochody. a wiec milicyjna drogowka !!!!!!!!! to jest prze bardzo trudne, ale jak przez miesiac bedziemy jezdzic w 100% zgodnie z przepisami, to po pierwsze zablokujemy drogi, a po drugie sekta Jareczka nie doczeka wyborow - kasy im zabraknie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~oliś
    (2019-08-14 19:24)
    na droge zabieram również Yanosika dzisiaj
  • ~nitek
    (2019-08-16 18:54)
    w takich sytuacjach to tylko Yanosik inaczej moze byc mandat
  • ~elo
    (2019-08-19 08:27)
    A policja polska będzie z taką samą gorliwością kontrolować poruszanie się po drogach 70% innych użytkowników dróg niż kierowcy samochodów? Oraz nie odstępować od karania użytkowników za popełnione wykroczenia? A wiem do tego nie potrzeba kia stinger i najnowszych i mocniejszych bmw tylko wystarczą buty! A to się nie godzi - patrol pieszy...gdy takie maszyny stoją na parkingu policyjnym.
  • ~nina
    (2019-08-19 15:26)
    yanosik o nich ostrzega na drodze, jakby jeszcze ktos miał wątpliowości