MiiMove to najmłodsza polska usługa aut na minuty. W Trójmieście ma być alternatywą dla monopolu firmy Traficar oferującej m.in. Renault Clio.

Reklama

Nowy operator na dobry początek postawił na 200 sztuk Astry hatchback. Do wyboru są auta nazwane różnymi imionami żeńskimi i męskimi. Każdy egzemplarz jest w bogatej wersji Enjoy z mocnym silnikiem benzynowym 1.4 Turbo/150 KM i sześciostopniową przekładnią automatyczną. Taka konfiguracja układu napędowego z pewnością ułatwi jazdę w ruchu miejskim. Docelowo, trójmiejski Serwis Haller – autoryzowany przedstawiciel Opla, który jest dostawcą floty dla firmy MiiMove oraz odpowiada za jej obsługę – dostarczy łącznie aż 400 takich samochodów.

Opel

– Naszą ambicją jako nowego operatora na rynku, oferującego nowoczesne usługi car sharingu, jest nie tylko zwiększenie mobilności, ale również zapewnienie użytkownikom wysokiego komfortu usługi. Flota oparta o uznany kompaktowy model Opel Astra pozwala nam spełnić te założenia – powiedział Adam Kurek, prezes zarządu firmy MiiMove.

Astry oferowane w ramach car sharingu są wyposażone m.in. w takie bajery jak podgrzewane fotele i kierownica, elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka boczne, elektrycznie sterowane szyby przednie i tylne oraz światła do jazdy dziennej LED. Ponadto przyjemność z jazdy zwiększy skórzane koło kierownicy ze sterowaniem radia i tempomatem, radio R4.0 IntelliLink z dużym kolorowym 7-calowym dotykowym wyświetlaczem, zestaw głośnomówiący oraz komputer pokładowy. Dodatkowo w każdym aucie przewidziano kable do ładowania telefonów komórkowych z różnymi końcówkami.

– Jako firma Opel nieustannie dbamy, aby innowacyjne rozwiązania były dostępne dla jak najszerszego grona odbiorców. Oferujemy klientom wiele możliwości użytkowania naszych samochodów – od zakupu na własność poprzez tradycyjny leasing aż po program wynajmu długoterminowego. Dlatego cieszy mnie fakt, że teraz będą mogli również korzystać z naszych samochodów w ramach usługi car sharingu – powiedział Grzegorz Handzlik, dyrektor marki Opel.

Korzystanie z usługi wynajmu firmy MiiMove następuje poprzez bezpłatną aplikację instalowaną na smartphonie. Aplikacja działa na telefonach z systemem operacyjnym Android oraz iOS. Rozpoznaje ona lokalizację zarówno samochodów jak i najemcy i podpowiada, gdzie najbliżej zlokalizowane są samochody. Operator, chcąc ułatwić korzystanie z samochodów z automatyczną skrzynią biegów, umieścił w każdym aucie krótką instrukcją obsługi.

Ceny? Przejechanie każdego kilometra kosztuje 80 gr plus 50 gr za każdą rozpoczętą minutę jazdy. Przetrzymanie auta np. na czas zakupów to 10 gr za minutę postoju.

Opel