CBA szuka Syrenki z Kutna i milionów dotacji. Afera z reaktywacją polskiej motoryzacji

| Aktualizacja:

Miała być reaktywacja, a szykuje się skandal. Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) w związku z projektem "Syrenka" dotyczącym odbudowy przemysłu motoryzacyjnego w Polsce.

wróć do artykułu
  • ~1000 lat zaboru zrobilo swoje
    (2018-10-11 12:09)
    wyszlo jak zwykle, cepy katolickie do niczego nie sa zdolne co najwyzej do budowania kosciolow!
  • ~27:1
    (2018-10-11 13:56)
    gdyby nie "lewacy", w kraju kartoflano katolickim jeszcze dzis chodzono by na boso do kosciola.
  • ~pahahahaha
    (2018-10-11 13:42)
    SZOK! Arrinera, Anders, Borsuk, PT-91 i milion innych wydmuszek, to tylko wyciąganie kasy? Jestem zaskoczony... nie bardzo.
  • ~Arinerra
    (2018-10-11 14:33)
    Kiedyś w Kutnie oglądałem te samochody. Mocno nie dopracowane. To normalna rzecz. Pytanie tylko czy ktoś miał zamiar to dopracowywać, czy tylko bylo to dojenie kasy. Podobnie jest z całą motoryzacją polską. Dużo krzyku i na tym się kończy.
  • ~xixi
    (2018-10-11 13:29)
    Czy ktoś widząc ta maszkarę mógł traktować ten projekt inaczej jak tylko ponury dowcip?
  • ~konserwatywny_radykał
    (2018-10-11 20:05)
    Polski PRYWACIARZ wydyma każdego i nic nie zrobi. Takie zadania jak reaktywacja motoryzacji w polskich warunkach to tylko państwo jest w stanie zrobić
  • ~Pracownicy
    (2018-10-11 14:14)
    No to już po nas. Prosimy o modlitwę, żeby Agenci nie wchodzili do naszego Instytutu Pimot, bo bardzo, bardzo, bardzo długo z niego nie wyjdą, a byli v-ce dyrektorzy są dalej v-ce dyrektorami. Jak to mówi Jurek Owsiak od roku 2011 oj działo się tam, oj działo! np. umowa zlecenie do umowy o pracę, itd. itd.
  • ~partia piSS dzieli
    (2018-10-11 18:55)
    kasa w piSS doo
  • ~Meloner
    (2018-10-11 12:26)
    Widziano ja na Slowacji jak ******* 250km/h.
  • ~Krystyna z Agencji Towarzyskiej “Konstytucja”
    (2018-10-11 15:38)
    Boje sie ze CBA zrobi rewizje u mnie w Agencji, bo obslugiwalysmy mieszkancow Kutna I jedna z naszych pracownic wabi sie “Syrenka”.
  • ~Gebels
    (2018-10-11 19:58)
    Wcale się nie dziwię, że ktoś wziął w łapę za ten projekt. Niestety jedna z odwiecznych narodowych chorób Polaków jest głupkowate myślenie, że wszystko i wszystkich można kupić. Niestety tak nie jest. Swoją drogą to wstyd, że jeden z tych projektów, który śmiało można było nazwać "niepodległościowym" okazał się kolejnym korupcyjnym szwindlem. Niedługo wcale się nie zdziwię, jeśli zaczną o naszym państwie pisać, że jest to najbardziej skorumpowany kraj Europy.
  • ~sig69
    (2018-10-13 06:37)
    W kaczolandzie nikt nie potrafi zaprojektowac i wyprodukowac dobrego roweru (sklada sie tylko przestarzale modele z zaranicznych czesci), a ciemne masy wierza, ze da sie stworzyc jakis dobry polski samochod. Polsce dotychczas nie udalo sie wyprodukowac i wypromowac ZADNEGO produktu przemyslowego (nie mowiac juz nawet o samochodach), ktory jest kojarzony na swiecie z Polska!
  • ~Tęsknota
    (2018-10-14 08:03)
    Miliardy wydano na sztuczne,naiwne przywracanie "patriotyzmu" na bazie komunistycznych wspomnień poprzez przeróżne powroty i sentymenty do czasu komunizmu,a nie do nowoczesności wzbogacającej odrodzoną Polskę.
  • ~ixi
    (2018-10-12 08:04)
    A jak tam projekt Arinerra ? Hahaha ciągle produkują i produkuja i produkują a przy okazji strzygą frajerów na giełdzie ?
  • ~Zepp
    (2018-10-11 20:20)
    Poczekajcie Jakie przekręty wyjdą przy "budowie" CPK. A na razie patrzcie i płaćcie
  • ~taaa
    (2018-10-12 09:58)
    I takie są właśnie te innowacje, na które idzie kasa.... Inaczej mówiąc, są to pomysły typu - jak wydoić maksimum kasy nic nie robiąc. Niestety jak przeglądam różne programy dofinansowania na innowacje z funduszy UE to w oczy się rzuca, że są one pomyślane pod przekręt. Czyli najczęściej mamy jakieś usługi doradcze, szkolenia, prototypy, które nie muszą być produkowane, itp..... Dzięki mamy oto taką sytuację, że kasa płynie na przykład na pseudo projekt samochodu elektrycznego, który nigdy nie będzie produkowany. Natomiast firma z Lublina, która już takie samochody faktycznie robi i mogłaby rozwinąć produkcję dofinansowania nie dostanie, bo nie spełnia kryteriów .... Podobnie jak nie spełnia kryteriów wiele innych firm, w przypadku, których gdyby je wspomóc mogłyby zrobić ogromy postęp i wzmocnić naszą polską gospodarkę.
  • ~Lakon
    (2018-10-12 09:45)
    Ze zdjęć wynika, że kryterium było fizyczne podobieństwo do starej syreny. 1. Czy ona tak doskonała była? 2. Ktoś zna chętnego na kupno nowej? 3. Ktoś postawił sobie pytanie po co ta heca? Nauczmy się zadawać to pytanie: po co?
  • ~yeti
    (2018-10-13 18:19)
    Przecież 90% komentujących to przedsięwzięcie przewidywało taki rozwój sytuacji.
  • ~OBS
    (2018-10-13 12:07)
    SMRÓD CZUĆ Z DALEKA...
  • ~Alek
    (2018-10-13 16:43)
    Te wszystkie nowe warszawy, nowe syreny, nowe polonezy i wsiakiego rodzaju polskie samochody elektryczne maja dwa glowne cele: 1) wyludzic jak najwiecej funduszy (jakiekolwiek i skadkolwiek , 2) zniknac z nimi (gdziekolwiek).

Może zainteresować Cię też: