McLaren 650S zderzył się z fordem focusem na rondzie w Krapkowicach - skrzyżowanie drogi krajowej nr 45 z drogą wojewódzką nr 409.

Reklama
PSP Krapkowice

Kierowca sportowego brytyjskiego auta nie ustąpił pierwszeństwa i przejażdżkę zakończył na drzewie - był ranny i zakleszczony w kabinie. Strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu, żeby go wydobyć z auta. Mężczyzna trafił do szpitala.

PSP Krapkowice

Rozbity McLaren należał do firmy zajmującej się sprzedażą samochodów luksusowych. Ten konkretny używany egzemplarz został wyceniony na 675 tys. zł. Auto nie miało autocasco.

Reklama
PSP Krapkowice

- Aktualnie ustalam jak to się stało i dlaczego McLaren bez mojej wiedzy i zgody został zabrany z firmy a następnie niestety rozbity - napisał właściciel auta Krzysztof Przybyła i szef firmy Kimbex Dream Cars.

Policja poinformowała, że hospitalizacji nie wymagał kierowca forda. Obydwaj mężczyźni byli trzeźwi.

Media

Sportowca z brytyjskiej stajni napędza podwójnie doładowany, benzynowy silnik 3,8 V8. Jednostka rozwija moc maksymalną 650 KM. Jak zapewnia producent sprint od zera do 100 km/h trwa 3 sekundy, a od zera do 200 km/h - 8,4 s. Osiągnięcie 300 km/h trwa ledwo 25 sekund. Samochód ma napęd na tył.

Cena? W Wielkiej Brytanii najtańszy McLaren 650S kosztuje od ok. 200 tys. funtów, po przeliczeniu 1,2 mln złotych.