Volkswagen T-Roc, czyli nowy SUV szykuje się do premiery. Samochód przechodzi właśnie ostatnie szlify na drogach Południowej Afryki (wideo). A to oznacza, że niemiecki producent dotrzymał słowa danego w 2014 roku w Genewie - wtedy obiecał wdrożyć do seryjnej produkcji pokazywany tam prototyp o tej samej nazwie. Czego mają spodziewać się kierowcy?

Reklama
Volkswagen

Wyglądem T-Roc powinien nawiązywać do modelu arteon, czyli pierwszego VW stworzonego w zupełnie nowej stylistyce. Pod względem rozmiarów nowy SUV z Wolfsburga stanie pomiędzy golfem (4,25 m) a tiguanem, którego nadwozie ma długość 4,49 m.

Volkswagen

Jednak dzięki off-roadowej urodzie, modnym dodatkom i wyższej pozycji za kierownicą powinien bardziej brylować na drodze niż golf. A to ostatnio lubią kierowcy na całym świecie.

Silniki?

Technicznie T-Roc jest spokrewniony z audi Q2. Podstawowym napędem ma być doładowany litrowy benzyniak. Nowością będzie 1.5 TSI generujący nawet 150 KM. Poza tym nie zabraknie turbodiesli TDI. Ponoć pojawi się również sportowa wersja GTI.

- Nowy volkswagen T-Roc zadebiutuje podczas wrześniowego salonu samochodowego we Frankfurcie. W Polsce pierwsze auta trafią do klientów w listopadzie - powiedział dziennik.pl Tomasz Tonder, kierownik do spraw PR Volkswagena.