Volkswagen polo zadebiutował w 1975 roku. Przez 42 lata sprzedano ponad 14 mln sztuk tego modelu. Teraz zbliża się nowa szósta generacja niemieckiego auta - bez maskowania zadebiutuje pod koniec czerwca. A na polski rynek trafi w 2018 roku. Czego mogą spodziewać się kierowcy?

Szóste pokolenie polo powstało na zupełnie nowej platformie, którą już wykorzystuje nowy seat ibiza. Dlatego można spodziewać się, że auto niemieckiej marki - wzorem hiszpańskiej siostry - urośnie wzdłuż i wszerz by zaoferować więcej miejsca dla pasażerów i ich bagażu.

Reklama
Volkswagen

Jeśli nowa ibiza ma 4052 mm długości, to odpowiednik VW nowej generacji nie może być gorszy. A to oznaczałoby, że polo w niewyobrażalnym tempie goni golfa - czwarta generacja kompaktu mierzyła przecież 4,15 m.

W środku polo VI tak naprawdę będzie bardzo powiązany z golfem. Ponoć mniejszy model przejmie o starszego brata wszystko co najciekawsze - nowe rozwiązania multimedialne, czy systemy pilnujące bezpieczeństwa. Efekt "wow!" mają wywołać nowe plastiki i materiały obiciowe w świeżych kolorach. VW zafunduje nowy poziom jakości w porównaniu do schodzącego modelu.

Trwa ładowanie wpisu