W pierwszym półroczu 2017 roku zarejestrowano w Polsce aż 24 482 nowych osobowych Volkswagenów. To o 4093 więcej w porównaniu z analogicznym okresem minionego roku.

Volkswagen dzięki 20-procentowemu wzrostowi liczby rejestracji nowych aut w ciągu sześciu miesięcy powiększył udział w polskim rynku do niemal 10 proc.

Reklama

Autem niemieckiej marki, które Polacy rejestrowali najczęściej był volkswagen golf - w pierwszym półroczu przybyło aż 7263 egzemplarze tego modelu. To o 1118 sztuk więcej niż w identycznym okresie ubiegłego roku.

dziennik.pl

Drugie najchętniej rejestrowane nowe auto Volkswagena to passat. Liczba rejestracji tego modelu po 6 miesiącach 2017 roku wynosi 4368 sztuk.

- Kierowcy, którzy wybrali samochody marki Volkswagen doceniają je za niskie koszty eksploatacji, tzn. niedrogie części i serwis - powiedział dziennik.pl Tomasz Tonder, kierownik do spraw PR Volkswagena. - Dla wielu modeli, np. golfa, passata czy tiguana oferujemy pakiet, dzięki któremu za obowiązkowe przeglądy serwisowe przez 4 lata eksploatacji zapłacimy w sumie tylko 1490 zł, w przypadku innych marek podobną kwotę można zapłacić za jednorazowy przegląd - wyliczył.

Volkswagen / www.martinmeiners.de

Po pierwszym półroczu Volkswagen zajmuje drugą pozycję (numerem jeden jest Skoda) w rankingu marek pod względem rejestracji nowych samochodów osobowych na REGON (dla firm).

- Ta grupa odbiorców zarejestrowała w sumie w ciągu 6 miesięcy 2017 r. aż 18 333 nowych Volkswagenów, czyli o 3400 więcej niż przed rokiem. Wśród odbiorców z tej grupy popularność Volkswagena wzrosła o 22,8 procenta - skwitował Tonder.

Volkswagen / Mariusz Barwinski