Nie jeździsz autem, nie płacisz OC. Poseł Liroy-Marzec chce ułatwić życie kierowcom

| Aktualizacja:

Przepisy nie pozwalają na czasowe wyrejestrowanie samochodu czy innego pojazdu. A to wiąże się z opłacaniem obowiązkowego OC nawet za auto nieużywane. Wkrótce może się to jednak zmienić. Poseł Piotr Liroy-Marzec z Kukiz’15 złożył już w tej sprawie interpelację do ministra transportu.

wróć do artykułu
  • ~Jan
    (2016-11-09 14:32)
    Aż się prosi nie placic ubezpieczenia za przyczepe kempingowa która stoi 11 miesięcy.
  • ~buju
    (2016-10-28 22:49)
    w Szwajcarji na jeden numer rejestracyjny moze byc przypisane piec aut - oczywiscie tylko jedno - dowolne z tych 5 moze sie poruszac po drogach z tym numerem.
  • ~vito
    (2016-10-29 05:42)
    Niestety jak wiadomo dobrymi checiami jest pieklo wybrukowane.Wlasnie OC idzie mocno w gore,bo nie pokrywa kosztów wyplat.Gdy można będzie wyrejestrować auto i nie placic,zapalca wszyscy pozostali za tych wyrejestrowanych.Niestety,dla przypadkowych,glupkoatych osob wybranych do Parlamentu to zbyt trudne do ogarniecia.
  • ~ax11
    (2016-11-02 16:14)
    Tak maja sasiedzi za odrą i jakos im nie przeszkadza taki termin ,np motocykle sezonowy pojazd ,opłacamy cały rok, a niemcy wyrejestrowuja na zmimę,!mądre uczciwe podejscie do tematu popieram ,dlaczego nas doja cały rok ?
  • ~jarr
    (2016-11-04 08:29)
    Pomysł genialny. Wkoncu ktoś myśli o obywatelach. Poza tym ma pasje i wspiera pasje u innych.
  • ~Ggg
    (2016-11-06 10:03)
    Super poseł ci którzy na niego głosowali mogą być dumni
  • ~Lucyper
    (2016-10-31 15:26)
    A 500 z krzýzykiem z czego?
  • ~Arot
    (2016-11-26 23:35)
    Taka zmiana to nie zmiana. W normalnych krajach ubezpieczony jest kierowca, anie auto. Auto samo nie jeździ!!! Powinno się podjąć inicjatywę aby tak zmienić przepisy.
  • ~mnich
    (2016-11-20 15:38)
    Odp. dla ~jaco...dziwi mnie 5 czerwonych łapek w dół..Czyżby opozycja miała w tym interes/wł. firm ubezpieczeniowych/..!?
  • ~mmm
    (2016-11-04 23:00)
    Mam inny pomysł: po pierwsze samochód bez ważnego przeglądu nie ma prawa stać w miejscu publicznym. Po drugie: mechanik, który podbije dowód rejestracyjny szrotowi płaci 10000zł.
  • ~margolka
    (2016-11-03 19:20)
    Popieram ja przebywam za granicą pięć miesięcy w roku i muszę opłacic oc za to że samochód stoi w garażu
  • ~dde
    (2016-12-01 13:56)
    Brawo Panie Posle. Nareszcie ktos o tym pomyslal aby cos z tym zrobic. Obecnie panstwo przymusem wymusza oplacenie uslugi z ktorej ktos byc moze nie potrzebuje i nie chce korzystac.
  • ~pab
    (2016-12-02 10:16)
    Głosowałem na nich. I po raz pierwszy się nie zawiodłem.
  • ~Jarx
    (2016-12-03 21:00)
    OC powinien mieć wykupiony Kierowca na siebie a nie na samochód. Zabierają zniżki za spowodowanie szkody, ale to nie samochód powoduje szkody a KIERUJĄCY! Dlaczego jak ktoś spowoduje szkodę jadąc moim samochodem /pożyczony, czy kradziony/ tracę zniżki, a jak mam np 2-3 auta zarejestrowanie na siebie to zniżki lecą przy wykupieniu OC na każde auto. Ten system jest chory!!! Mi się osobiście takie rozwiązanie wydaje rozsądniejsze, mimo że jak mamy sytuację że w rodzinie jest jeden samochód a więcej kierowców, to patrząc na to co się dzieje wokół to widzę, że prędzej czy później kupowany jest drugi samochód albo jakiś rupieć więc wpada 2 OC. Takie rozwiązanie ma jeszcze jeden plus, bo jak maiłbym wykupione takie ubezpieczenie personalnie to za spowodowanie szkody komunikacyjnej będąc pieszym, rowerzystą czy jadąc na rolkach nie zrujnuje mojej kieszeni. Jest jeszcze kilka + ale nie chce mi się już pisać.
  • ~S1
    (2016-12-02 17:43)
    Choć jeden co normalnie myśli.
  • ~Cienki Bolek
    (2016-11-04 11:06)
    No to urośnie armia urzędasów od wyrejstrowywania i zarejstrowywania, wzrosną opłaty i oczywiście stawki OC, w sumie jeśli to przejdzie to przeciętnemu Polakowi bokiem wyjdzie. I co mnie obchodzi pracujący za granica? Zarobi więcej a ja za niego będę bulił wyższe OC.
  • ~święty ck
    (2017-02-07 05:47)
    Brawo brawo i jeszcze raz brawo. W końcu ktoś pomyślał o zwykłym obywatelu.Jeśli mnie nie stać to nie płacę I nie jeżdżę. Prawo jest chore w tym kraju. Ale to jak większość polityków .
  • ~Michał
    (2016-12-02 21:40)
    Brawo Leroy. Jestem właścicielem 12 samochodów z epoki PRL i niestety żeby nie płacić OC za ich stanie w garażu musiałem przechodzić kosztowne procedury wpisywania do rejestru zabytków. Dla mnie to już za późno ale lepiej późno niż wcale. Brawo.
  • ~L
    (2017-01-13 08:19)
    A w związku z podwyżkami cen OC, powinien zostać zniesiony obowiązek tego typu ubezpieczania.
  • ~Pagos
    (2016-12-03 09:11)
    Wyjezdzajac z granice pozostawilem moja zabytkowa niunie w garazu,przez 3 lata musialem placic oc,sami doprowadzaja do kombinowania,chore panstwo!!!

Może zainteresować Cię też: