Nie jeździsz autem, nie płacisz OC. Poseł Liroy-Marzec chce ułatwić życie kierowcom

| Aktualizacja:

Przepisy nie pozwalają na czasowe wyrejestrowanie samochodu czy innego pojazdu. A to wiąże się z opłacaniem obowiązkowego OC nawet za auto nieużywane. Wkrótce może się to jednak zmienić. Poseł Piotr Liroy-Marzec z Kukiz’15 złożył już w tej sprawie interpelację do ministra transportu.

wróć do artykułu
  • ~keszelka
    (2016-10-28 19:46)
    Czyli znów ulice zastawione wyrejestrowanymi [czasowo] gratami i kierowcy tylko "przestawiąjący" swoje nieużywane samochody !
  • ~nieskundlony
    (2016-11-08 08:05)
    należy rozważyć ubezpieczenie kierowcy a nie pojazdu,np.mając motocykl,sam. osobowy,dostawczy i ciągnik rolniczy placimy za 4 pojazdy a możemy jeździć tylko jednym
  • ~toja
    (2016-10-28 23:42)
    Brawo Poseł Liroy-Marzec!! A jeśli się nie uda wylobbować to trzeba będzie zacząć zbierać podpisy pod obywatelskim projektem ustawy w tej sprawie oraz w drugiej którą zajmuje się Pan Poseł -tj. dopuszczeniem medycznej marihuany. Ileż to podpisów by się zebrało na samym motobazarze w Łodzi :)
  • ~Syrenka 105
    (2016-10-29 10:52)
    Moze w koncu znajdzie sie człowiek a nie złodziej kombinator i cwaniak co zrobi porządek w sprawie płacenia oc , oczywiscie popieram !!! nie jezdzisz samochodem nie płacisz oc.
  • ~kwapi
    (2016-10-29 10:20)
    Jestem za pod jednym warunkiem ,kara za jazdę bez OC minimum 5- do 10 tyś
  • ~mAriusz
    (2016-10-31 09:24)
    w Szwecji jest tak od zawsze/dawna, przez internet robisz wstawienie/wystawienie pojazdu z/do ruchu, ubezpieczyciel dostaje te informacje automatycznie z centralnego rejestru pojazdow, nie placi sie ubezpieczenia ani podatku drogowego
  • ~MAREK
    (2016-10-29 19:11)
    No, coz???? Przez 8 miesięcy w roku pracowałem za granica/ w Polsce nie było dla mnie pracy!!!! Za granica była -dobrze platana!!!/ auto stało a ja musialem placic ubezpieczenie!!!/ Idiotyczne przepisy !! W rzadzie i w Sejmie oraz Senacie do dziś siedza totalne "Przyglupy "!!! Pani Premier Szydlo stopniowo się "sypie"!!!! Jak dalej pojdzie to PiS przegra następne wybory!!! Prezydent Duda tez przegra!!! Prezydent Duda jest ANTY-POLSKI!!!! Duda /Prezydent/ nie dba o Polska Racje Stanu i o Polske i Polakow!!!!!
  • ~haha
    (2016-10-29 10:14)
    A co z mającym nadejść obowiązkiem płacenia za media, choć się ich nie używa? Przecież ma również i taki podatek być wprowadzony, że każdy, czy ogląda tv czy nie, będzie miał płacić potencjalnie, "za możliwość oglądania". To należy w pierwszej kolejności powstrzymać...
  • ~kierowca
    (2016-10-31 17:03)
    Po prostu wróci jak było dawniej.Niestety większość posłów nie działa dla dobra społeczeństwa a tylko dla dobra korporacji domyślam się że nie za darmo. Ja też miałem stary samochód i miałem go remontować by był jak nowy ale niestety zbójeckie rządy w naszym kraju zmusiły mnie do oddania go za darmo, bez rozlewu krwi musiałem go oddać,bo inaczej musiałbym płacić bez prawa do jazdy nim.
  • ~Atekk
    (2016-11-06 23:39)
    Wystarczy wprowadzić dowód opłaty OC w formie nalepki na szybę auta - nalepka od wewnątrz. Każdy straznik miejsci czy policjant mógłby sprawdzić w sekunde czy OC opłacone (jest naklejka/nie ma). Oczywiście można też co raz sprawdzać czy nie podrobione naklejki, w końcu Polak potrafi... Wyjechałeś autem bez OC? 5.000 kary. Fałszowanie naklejki z OC? 5.000 kary i przepadek auta/ sprawa karna.
  • ~Polacy
    (2016-10-29 06:40)
    Nie ma tak dobrze, zaraz POtologia nowoczesna, złoży wniosek do TK o zablokowanie tego.
  • ~Norbi
    (2016-12-02 09:59)
    W końcu Liroy się obudził z letargu i zaczął coś sensownego robić!!! Liroy- nie daj się, do przodu!!!
  • ~Ygg
    (2016-10-28 21:36)
    Przecież na żółtych tablicach OC nie jest obowiązkowe na cały rok...
  • ~Archicar
    (2016-10-29 11:32)
    Liroy! Tak jak nie znoszę tego rządu i jego idiotycznych pomysłów niszczących ten kraj, tak to popieram w całej rozciągłości!! Od razu zajmij się Pan gangsterskim pomysłem kar za badania techniczne i lobby dealerów aut chcącym od lat wprowadzenia Eko haraczu za starsze auta. Brawo Liroy. Obyś był skuteczny.
  • ~Rolnik
    (2016-10-30 09:19)
    Bardzo dobry pomysł. Powinni znowelizować również ustawę odnośnie maszyn rolniczych, bo ta obecnie obowiązująca jest bardzo przestarzała, i ma się nijak do gabarytów i prędkości używanych obecnie maszyn.
  • ~Kierowca
    (2016-11-08 14:17)
    Poprosiłbym o zmianę przepisu w sprawie świateł, latem światła moim zdaniem są zbędne.
  • ~asas
    (2016-10-30 03:37)
    AUTO CO NIE JEŹDZI nie wyrządzi szkody !!! więc po co OC ciekawe kiedy dostanie odpowiedz jak mniemam PZU chce kupić jakiś bank potrzebują kasy za 10 lat panie Liroy proszę się z wnioskiem zgłosić
  • ~Januszek
    (2016-11-06 16:47)
    Panie pośle super pomysł proszę uwzględnić przyczepy kempingowe używamy tylko miesiąc.
  • ~Dr J.E.Baka
    (2016-10-31 13:49)
    No pewnie. Ja mam 6 mercuw na plebani a ku rwy woze tylko jednym. Na ch uj mi w ogle to oc. I tak mnie psy nie rusza bo ja trzese miastem. Amen
  • ~ja