Płocka prokuratura nadal prowadzi śledztwo w sprawie pirackiej jazdy Roberta N. pseudonim Frog - N. za kierownicą białego BMW ścigał się ulicami Warszawy z motocyklami. Nie jest wykluczone, że Frog niebawem stanie przed sądem oskarżony o przestępstwo "sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu drogowym".

Reklama

Jednak policja nie czeka na finał tego śledztwa - donosi gazeta.pl. Mundurowi chcą ukarania "Froga" za wykroczenia, które, zdaniem policji, popełnił na początku czerwca.

- Za przestępstwo będzie mu grozić do 8 lat więzienia, za wykroczenia jedynie grzywna do 5 tys. zł. Ale lepiej już teraz skazać go choćby za to, niż czekać latami na wyrok w sprawie przestępstwa - mówi gazecie.pl oficer stołecznej policji. - Poza tym przy skazaniu za wykroczenia można orzec sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W przypadku tego pana na tym zależy nam najbardziej.

Policja już przekazała pięć różnych wniosków do różnych warszawskich sądów, w zależności od tego, przez którą dzielnicę jechał akurat kierowca białego BMW. Mundurowi posłużyli się opinią biegłego, który wyliczył, że Robert N. podczas 12-minutowej jazdy popełnił aż 106 wykroczeń drogowych.

Biegły doliczył się 41 przypadków przekroczenia prędkości. Rekord pobił na Trasie Siekierkowskiej na wysokości Sanktuarium - 227 km/h. Inne grzechy? Policjanci wyliczają, że m.in. 5 razy zignorował czerwone światło i 17 razy przekroczył linię ciągłą. Jechał pod prąd, na długich światłach i korzystał z komórki podczas prowadzenia samochodu. Wszystkie te wykroczenia popełnił, mając odebrane prawo jazdy, a spis wyczynów jest znacznie dłuższy…

Przy okazji wyszło na jaw, że BMW M3, które często jeździ po Warszawie z fikcyjnymi tablicami S2YBKI albo W8XXX, naprawdę jest zarejestrowane w Białymstoku. Należy do właściciela zakładu krawieckiego. Przedsiębiorca udostępnił swój samochód do wypożyczalni szybkich aut, którą prowadzi "Frog".

CZYTAJ TAKŻE Pani prokurator to matka pirata z BMW z Warszawy? Sprawdziliśmy>>>

ZOBACZ TAKŻE Prokurator na podstawie policyjnych dowodów nie może zatrzymać kierowcy BMW>>>